Jesteś tutaj:Kultura „Polscy Superbohaterowie”
środa, 31 października 2018 07:55

„Polscy Superbohaterowie”

  mn
„Polscy Superbohaterowie” zdjęcie nadesłane

W miniony wtorek w Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna odbyło się spotkanie autorskie z Małgorzatą Strękowską-Zarembą - pisarką, dziennikarką, współautorką podręczników, laureatką wielu prestiżowych nagród i wyróżnień.

Pani Małgorzata nie tylko opowiadała dzieciom o swoich książkowych bohaterach, czytała zabawne fragmenty ze swoich najnowszych książek, a przede wszystkim opowiedziała o swojej książce, o marszałku Józefie Piłsudskim. Przedstawiła wiele ciekawych, lecz mało znanych historii związanych z marszałkiem: miał psa, którego nazwał Pies, a nawet napadł na pociąg, aby zdobyć pieniądze na walkę z zaborcami.

Szczegółowa relacja z przebiegu napadu na wagon pocztowy, przewożący pieniądze, liczne trudności piętrzące się w czasie tej akcji i mizerny efekt tego wydarzenia, opowiedziana dzieciom przez pisarkę, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

Po zakończonej prezentacji o Piłsudskim, okraszonej sporą ilością archiwalnych zdjęć, Małgorzatą Strękowska – Zaremba chętnie odpowiadała na pytania uczniów, a po skończonym spotkaniu do pisarki ustawiła się długa kolejka chętnych po autograf.

Spotkanie odbyło się w ramach programu edukacyjnego „ A ja jestem Polak mały”, realizowanego przez gnieźnieńską książnicę i Urząd Miejski w Gnieźnie, z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane