Jesteś tutaj:Kultura Spotkania z jurorami podczas 12. Offeliady
piątek, 02 listopada 2018 08:28

Spotkania z jurorami podczas 12. Offeliady

 
Spotkania z jurorami podczas 12. Offeliady archiwum redakcji

Podczas 11 dotychczasowych edycji gnieźnieńskiego Festiwalu Filmowego „Offeliada”, w Jury Głównym zasiadały tak barwne i ciekawe postacie polskiej kultury jak Krzysztof Majchrzak, Zbigniew Żmudzki, Jan „Yach” Paszkiewicz, Wiola Sowa czy Przemysław Wojcieszek. Tradycją Festiwalu jest są także spotkania z Jurorami i nie inaczej będzie w podczas jego 12. edycji.

Poniżej prezentujemy sylwetki członków tegorocznego Jury Głównego, oraz terminarz spotkań:

Marta Prus - absolwentka Reżyserii w PWSFTviT, studentka studiów doktoranckich. Laureatka Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia w twórczości artystycznej i Nagrody Wiesława Nowickiego dla najlepiej rokującego młodego twórcy filmowego.

W listopadzie 2017 zadebiutowała pełnometrażowym filmem dokumentalnym „Over the Limit”, dzięki któremu została zaliczona przez magazyn „Variety” do grona dziesięciorga twórców filmowych z Europy, których karierę warto śledzić. Autorka nagradzanych etiud „Vakha i Magomed” (2010), „Osiemnastka” (2012), „Mów do mnie” (2015) i „Ciepło-zimno” (2017). Zrealizowała serial dokumentalny „Teen Mom Poland” (2014) oraz była reżyserem drugiej ekipy w produkowanym serialu fabularnym dla stacji Canal+ (2018). Laureatka „Hamleta”, nagrody Jury Studenckiego, podczas 9. Offeliady.

Na spotkanie z Martą Prus, połączone z pokazem filmu „Over the Limit” zapraszamy w piątek, 16 listopada, o godz. 18:30 w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie.


Marta Frej - malarka, ilustratorka, animatorka kulturalna, prezeska Fundacji Kulturoholizm, mama Maćka, współzałożycielka Klubu Krytyki Politycznej w Częstochowie. Laureatka nagrody Okulary Równości 2015, przyznawanej przez Fundację im. Izabeli Jarugi-Nowackiej.

Współautorka książki „Memy i Graffy” z Agnieszką Graff. Laureatka nagrody Olśnienia Onetu 2017 w kategorii sztuka. Asystentka w pracowni rysunku i malarstwa prof. M. Czajkowskiego na ASP w Łodzi (2005-2009). Prowadzi bardzo znany fan-page na Facebooku, na którym prezentuje swoje obrazy, przybierające formę popularnych wśród internautów memów.

Na spotkanie z Martą Frej, zapraszamy w niedzielę, 18 listopada, w samo południe w Dobrym Browarze (Gniezno, ul. Grzybowo 34).


Kuba Czekaj - ukończył reżyserię na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach w 2010 roku. Napisał scenariusze i był reżyserem wielokrotnie nagradzanych filmów krótkometrażowych: „Ciemnego pokoju nie trzeba się bać” oraz „Twist & Blood”.

Pełnometrażowy debiut fabularny Kuby pt. „Baby Bump” był jednym z trzech filmów nagrodzonych podczas programu Biennale College Cinema 2014/2015. Film miał swoją premierę podczas 72. MFF w Wenecji, gdzie został uhonorowany Wyróżnieniem Specjalnym Queer Lion Award. „Baby Bump” przyniósł też Czekajowi Nagrodę za Osiągnięcia Artystyczne (Artistic Vision Award) na LGBT Film Festival Outfest w Los Angeles oraz wiele innych nagród. Kolejny film reżysera – „Królewicz Olch” wyróżniono nagrodą Młodego Jury podczas FF w Gdyni w 2016 roku. Podczas Berlinale 2017, scenariusz jego autorstwa „Sorry Polsko” uhonorowany został Baumi Script Development Award. Ten sam scenariusz, na MFF w Cannes w 2017 roku, otrzymał Nagrodę ScripTeast im. Krzysztofa Kieślowskiego za najlepszy scenariusz z Europy Środkowo-Wschodniej.

Na spotkanie z Kubą Czekajem, połączone z pokazem filmu „Twist & Blood” zapraszamy w piątek, 16 listopada, o godz. 17:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie.


Jakub „Dem” Dębski - autor i wydawca komiksów spod szyldu Demland, a okazjonalnie także filmowy vloger i bloger, zainteresowany głównie odnajdywaniem i promowaniem filmów niezależnych i artystycznych. Kiedy nie rysuje komiksów, tworzy treści na swoim kanale YouTube dem3000. Jego najbardziej znane komediowe serie wideo to „Kuce z Bronksu”, „Star Trek Przerobiony” oraz „Ogarnij się”.

Na spotkanie z „Demem” zapraszamy w piątek, 16 listopada, o godz. 20:30 w Dobrym Browarze (Gniezno, ul. Grzybowo 34).

Wstęp na wszystkie spotkania, oraz wszystkie inne wydarzenia festiwalowe bezpłatny! Pełen program: www.Offeliada.pl

12. Festiwal Filmowy „Offeliada” organizuje Stowarzyszenie Ośla Ławka we współpracy z Urzędem Miejskim oraz Miejskim Ośrodkiem Kultury w Gnieźnie.
Sponsor festiwalu: GBO Inwestycje.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane