Jesteś tutaj:Kultura Gnieźnianie wyróżnieni w Wielkopolska Press Photo
wtorek, 06 listopada 2018 15:33

Gnieźnianie wyróżnieni w Wielkopolska Press Photo

 
Gnieźnianie wyróżnieni w Wielkopolska Press Photo fot. Waldemar Stube

Ogłoszono wyniki najbardziej renomowanego wojewódzkiego konkursu fotograficznego. Jury doceniło kilkadziesiąt prac, wśród których autorami są także gnieźnianie.

Do konkursu, organizowanego przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu, nadesłano 258 zdjęć pojedynczych oraz 978 zdjęć w 139 zestawach (łącznie 1236 fotografii), wykonanych przez 87 autorów z całego województwa.

Jury w składzie Maciej Moskwa, jako przewodniczący, a także Mariusz Forecki, Jerzy Mianowski, Władysław Nielipiński oraz Mateusz Kiszka przeanalizowali fotografie w pięciu kategoriach tematycznych, jednocześnie wybierając najlepsze do wystawy oraz przyznając nagrody finansowe i rzeczowe. Do wystawy zakwalifikowano w sumie 51 zdjęć pojedynczych oraz 22 zestawy autorstwa 33 fotografów. Nagrodę główną Grand Prix WBPiCAK zdobył Dariusz Madziński za zestaw "Człowiek". 

Wśród gnieźnian wyróżnionych w konkursie w kategorii "Życie codzienne" I nagrodę otrzymał Waldemar Stube za zestaw "Codzienność", prezentujący zdjęcia z życia codziennego więźniów w Zakładzie Karnym w Gębarzewie.

W kategorii "Sport" wyróżnienie otrzymał także Sebastian Uciński za zdjęcie pt. "Orły", wykonane na tegorocznej, drugiej edycji Biegu Dla Orłów w Gnieźnie.

Ponadto akceptację do wystawy, która otwarta zostanie jeszcze w listopadzie br., zyskały także prace Dawida Stube oraz Marka Lapisa.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane