Jesteś tutaj:Kultura „Odzyskana niepodległość” - spotkanie autorskie z Grażyną Bąkiewicz
środa, 07 listopada 2018 11:43

„Odzyskana niepodległość” - spotkanie autorskie z Grażyną Bąkiewicz

  mn
„Odzyskana niepodległość” - spotkanie autorskie z Grażyną Bąkiewicz zdjęcie nadesłane

W miniony wtorek 6 listopada br w Filii nr 2 Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna odbyło się spotkanie z Grażyną Bąkiewicz – pisarką, autorką książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych, laureatką wielu nagród literackich i wyróżnień.

Pisarka w sposób niezwykle ciekawy opowiadała o swoim życiu, pracy nauczyciela historii, początkach kariery literackiej, twórczości oraz warsztacie pisarskim. Powieści autorki powstają z pragnienia mówienia o rzeczach ważnych i trudnych.

Napisała ok. 20 powieści, m. in, „Będę u Klary”, „Syn złodziejki”, „ Ale kino”, „A u nas w domu. Opowieści dzieci fabrykanta”, „Ada strażniczka skarbu” oraz serii: Ale historia, w ramach której ukazała się książka „Odzyskana niepodległość”.

"Odzyskana niepodległość" zawiera 10 opowiadań, które w niezwykle lekki i wciągający zarazem sposób przenoszą nas w miejsce i czas wielu ogromnie ważnych wydarzeń. Oczami naszych przodków możemy zobaczyć II Rzeczpospolitą, okupację hitlerowską i PRL. Będziemy towarzyszyć powstańcom śląskim w ich walce o polskość. Trafimy w samo jądro Bitwy Warszawskiej. Ujrzymy w wyobraźni żołnierzy Armii Krajowej, cywilów deportowanych na nieludzką ziemię i repatriantów zza Buga poznając ich perypetie, dramaty i nadzieje. Okazało się, że historia, a zwłaszcza historia Polski pełna jest nietuzinkowych postaci, wynalazców, artystów, których życiorysy i dokonania naprawdę są ciekawe, nawet dla przeciętnego nastolatka. Wyprawa w przeszłość dzięki książkom Grażyny Bąkiewicz okazała się prawdziwą, pasjonującą przygodą.

Spotkanie odbyło się w ramach programu edukacyjnego „A ja jestem Polak mały” realizowanego przez gnieźnieńską książnicę i Urząd Miejski w Gnieźnie, dla upamiętnienia 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane