Jesteś tutaj:Kultura Wspólnym śpiewem uczcili Niepodległą
sobota, 10 listopada 2018 13:45

Wspólnym śpiewem uczcili Niepodległą

 
Wspólnym śpiewem uczcili Niepodległą fot. Rafał Wichniewicz

W przededniu Narodowego Święta Niepodległości, przed biurem posła Krzysztofa Ostrowskiego odbyło się spotkanie patriotyczne, połączone ze śpiewem. Nie zabrakło także rogali.

Wszyscy, którzy chcieli wspólnie uczcić święto 11 Listopada, śpiewając znane mniej lub bardziej piosenki patriotyczne, mogli się spotkać w sobotnie południe na deptaku położonym na ul. Franciszkańskiej. Tam, przed biurem poselskim, przy akompaniamencie gitar i klawiszy, wykonano wiele piosenek, nawiązujących do różnych wydarzeń, jakie miały miejsce w historii naszego kraju. Całość poprzedziło rzecz jasna odśpiewanie hymnu państwowego.

- Jest wielkie święto i wielka radość z okazji odzyskania niepodległości i pomyślałem, że poseł też powinien mieć jakiś udział w tej ogólnopolskiej radości. Stąd pomysł, by spotkać się i pośpiewać to, co nam w duszy gra, aby było radośnie. Nie wszystkie pokolenia Polaków mogły się cieszyć niepodległością. Wielu oddało życie, przelewało krew, a to jest też dobry dzień, by o tym pamiętać i docenić to, co mamy i by zastanowić się, co jeszcze dla Polski możemy zrobić i jak dla niej służyć. To jest tak, że każdy budując swoją przyszłość, buduje cząstkę Polski, która jest naszym wspólnym domem. Tak jak sobie w nim urządzimy, tak my będziemy mieli, nasze dzieci i wnuki. Cieszmy się i pamiętajmy o tym i troszczmy się o nasz kraj - mówił poseł Krzysztof Ostrowski.

Po wspólnym odśpiewaniu szeregu piosenek, na uczestników czekał poczęstunek przygotowany na tę okazję, którym rzecz jasna były rogale świętomarcińskie.

 

14 komentarzy

  • Link do komentarza Wyborca wtorek, 13 listopada 2018 21:49 napisane przez Wyborca

    Drogi czytelniku wystarczy porównać na stronie GUS koszyk cen podstawowych produktów z roku 2014 i 2018. I cały twój wywód jest jak ideologiczne papka z nutą nienawiści. Pozdrawiam.

  • Link do komentarza Gnieźniak wtorek, 13 listopada 2018 18:07 napisane przez Gnieźniak

    Cosik cieńko ze znajomością tekstów. Srednia wieku 55+

  • Link do komentarza czytelnik wtorek, 13 listopada 2018 16:27 napisane przez czytelnik

    Wyborco z niedzieli godz. 9:50. manipulujesz, jak to w waszym zwyczaju. Ceny wody podnosi samorząd. Może obniżyć, ale tego nie robi, bo po co? jest monopolistą. Gaz potaniał, masło także i to bardzo. Trzeba tylko wiedzieć, gdzie kupować, najlepiej u swoich a nie w obcych marketach. prąd nie podrożał, a wręcz płacę o wiele mniej. Chleb, jajka są tanie, jak nigdy dotąd. Jesteś kłamcą na zamówienie wrogów Polski, którzy sieją ferment. w podatkach nie widzę podwyżek. Stoa jest taka sama, podnieśli zaś ja twoi przyjaciele z PO, ale ty manipulujesz, jak zwykle nieprawdziwymi danymi. Dzieci w rodzinach wielodzietnych maja dobrze, jak nigdy i cieszy nas to. Niech się rodzi jak najwięcej, to rodziny będą miały na wszelkie wydatki. A Ojciec Rydzyk NIE DOSTAJE OD RZĄDU ANI GROSZA. I ty o tym dobrze wiesz, ale siejesz zamęt. Jest nadzieja, ze odpowiesz za te swoje kłamstwa, jak nie tu na ziemi to na sądzie Bożym na pewno. Po co ci to?

  • Link do komentarza Wyborca niedziela, 11 listopada 2018 09:50 napisane przez Wyborca

    @ inny wyborco wyluzuj. PiS w ostatnich trzech latach podniósł 27 różnych podatków dla suwerena, a do tego przez nieudolnie prowadzenie polityki gospodarczej wzrosły horrendalne ceny wody, masła, chleba, prądy, usług bankowych, ubezpieczeń, gazu, leków, mięsa, serów... Otwórz oczka. Na Rydzyka tylko wszystko idzie i na nagrody dla ministrów.

  • Link do komentarza inny wyborca sobota, 10 listopada 2018 22:36 napisane przez inny wyborca

    Do Wyborcy

    Zaciśnij kolego pasa, bo twoi koledzy tj. Budasz i Kujawa jakimś dziwnym trafem podnieśli ceny za 1m3 podgrzania wody o niemal 70%.
    Chyba, że należysz do dworu Budasza i siedzisz na ciepłej synekurze. No może za jakieś 5000 - 8000 zł netto miesięcznie. Albo jesteś np. w Radzie Nadzorczej komunalki w Margoninie

  • Link do komentarza kantor sobota, 10 listopada 2018 21:01 napisane przez kantor

    Śpiew łączy serca gnieźnian :)

  • Link do komentarza Zocha sobota, 10 listopada 2018 19:43 napisane przez Zocha

    Droga Zofio

    Przecież tam nie było żadnego smutku. Wszyscy się radowali, a znane patriotyczne pieśni nie są przecież smutne. Widać nie znasz tego repertuaru, ale cóż nic na to nie poradzimy.

    Amen

    Zocha

  • Link do komentarza patriota sobota, 10 listopada 2018 19:42 napisane przez patriota

    Gdzie było smutno? Na Franciszkańskiej 1 było wesoło i sympatycznie. A w końcu to nie wesele tylko radość z niepodległości Polski ale także smutek i zaduma nad tymi, którzy nieopodal pod sądem przed kilkunastoma tygodniami palili znicze. To oni wywołują nieustannie zamęt w sercach Polaków.

  • Link do komentarza Marek sobota, 10 listopada 2018 19:02 napisane przez Marek

    Pani Zofio. Nie było smutnie, wręcz przeciwnie. A najważniejsze, że było DUMNIE! Zazwyczaj narzekają Ci, którzy nic nie robią.

  • Link do komentarza Wyborca sobota, 10 listopada 2018 18:59 napisane przez Wyborca

    Ciągle to samo towarzystwo od kilkunastu lat najpierw spod znaku ziemii gnieźnieńskiej teraz PiS, które wyciagało konfitury z miasta i powiatu. Na szczęście w ostatnich wyborach Gnieźnianie pokazali swój rozsądek w postaci czerwonej kartki dla tej pajęczyny

  • Link do komentarza czytelnik sobota, 10 listopada 2018 17:09 napisane przez czytelnik

    Brawo Ostrowski !!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Link do komentarza mgr Zofia Starościanka sobota, 10 listopada 2018 15:59 napisane przez mgr Zofia Starościanka

    Taka piękna i radosna chwila, a było jak zwykle u Polaków na smutno. Szkoda...

  • Link do komentarza Elka sobota, 10 listopada 2018 14:53 napisane przez Elka

    było świetnie!!

  • Link do komentarza uczestnik sobota, 10 listopada 2018 14:41 napisane przez uczestnik

    To niesamowicie ciekawy pomysł i wspaniała uczta dla prawdziwych patriotów. brawo, panie pośle Ostrowski, tylko Pan w tym mieście potrafi zorganizować nie sztampowa imprezę, która w tym przypadku zapisze się w historię Gniezna. pamiętam, jak przed wielu laty zorganizował Pan także śpiewanie pieśni patriotycznych na Rynku. Było bardzo wielu ludzi. Niestety, część z nich dzisiaj jest po drugiej strony barykady i stoją po stronie wrogów Polski. Ale jak widać niezłomna część prawdziwych elit nadal jest z Panem i z naszą ojczyzną. Dziękujemy za ten wspaniały dzień!