Jesteś tutaj:Kultura Gniezno w malarstwie, rysunku i grafice - wernisaż
środa, 14 listopada 2018 09:33

Gniezno w malarstwie, rysunku i grafice - wernisaż

 
Gniezno w malarstwie, rysunku i grafice - wernisaż zdjęcie nadesłane

Zapraszamy na otwarcie wystawy "Gniezno w malarstwie, rysunku i grafice", które odbędzie się w najbliższy piątek w Muzeum Początków Państwa Polskiego. 

To ekspozycja, na której gnieźnieńskie Muzeum zaprezentuje wybór kilkudziesięciu obrazów, grafik i rysunków, których tematem jest nasze miasto. Wśród prac są dzieła m.in. Leona Wyczółkowskiego, Wojciecha Podlaszewskiego, Władysława Uklei, Henryka Musiałowicza, Jana Łukasika oraz artystów, głównie malarzy, działających w XX wieku, a także XIX-wieczne widoki miasta utrwalone w grafice. 

Prezentowane dzieła powstawały od lat 20. XIX wieku do lat 80. XX stulecia. Przez ten czas zmieniało się Gniezno, przemiany zaszły też w samej sztuce. Co było, co jest? Warte zastanowienia pozostaje to, czym miasto przyciągało uwagę twórców i czy sprostali oni zadaniu i oczekiwaniom, oferując odbiorcom sztukę, której potrzebują.

Wernisaż praco odbędzie się w piątek 16 listopada o godzinie 12:00. Wystawa będzie czynna do 3 lutego 2019 r.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane