Jesteś tutaj:Kultura „Offeliada” dzieciom
niedziela, 18 listopada 2018 10:54

„Offeliada” dzieciom

  mn
„Offeliada” dzieciom zdjęcie nadesłane

Jak co roku, w ramach Festiwalu Filmowego Offeliada, przygotowano specjalny program dla najmłodszych odbiorców „Offeliada dzieciom”. W jego ramach Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna przeprowadziła cykl zajęć „Basia w bibliotece” zachęcających do czytania serii książek Zofii Staneckiej.

Okazało się, że z Basią nie można się nudzić, a każda kolejna bajka to gwarancja wyśmienitej zabawy i mile spędzonego czasu. Zajęcia oparte na przygodach Basi Pasiastej, miały na celu przygotowanie dzieci do odbioru filmu „Basia”. Reżyserzy serialu, Marcin Wasilewski i Łukasz Kacprowicz, zachowali styl rysunków i poczucie humoru tak charakterystyczne dla książek o Basi.

Zajęcia w bibliotece wypełniły cele edukacji filmowej, polegającej na ułatwieniu dzieciom dostępu do filmów i kształtowaniu umiejętności krytycznego odbioru sztuki filmowej.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane