Jesteś tutaj:Kultura Czytanki z kotylionem
wtorek, 20 listopada 2018 09:32

Czytanki z kotylionem

  mn
Czytanki z kotylionem zdjęcie nadesłane

Wraz z obchodzonym w listopadzie Świętem Niepodległości, pojawia się pytanie, jak mówić o wartościach, o Ojczyźnie, o ważnych wydarzeniach w historii naszego kraju do dzieci. Najlepiej historię poznawać poprzez czytanie książek, rozmowę, zabawę.

Aby przybliżyć dzieciom znaczenie tego święta w Filii nr 2 Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna, przy ul. Staszica 12a, przeprowadzone zostały spotkania pt. „Czytanki z kotylionem”. Poprzez książki dzieci zapoznały się z symbolami narodowymi, hymnem Polski, znakiem Orła Białego, flagą biało – czerwoną, poznały herby trzech stolic Polski. Głośno czytane były pozycje: „ Mój pan woła na mnie Pies: O psie Marszałka Piłsudskiego” Jana Ołdakowskiego; „Strzała dla komendanta: historia sprzed 100 lat” Jarosława Górskiego itd.

Dzieciom uświadomiono, że święta narodowe to, coś co nas łączy i warto je razem obchodzić.

Spotkania odbyły się w ramach programu edukacyjnego „A ja jestem Polak mały” realizowanego przez gnieźnieńską książnicę i Urząd Miejski w Gnieźnie

1 komentarz

  • Link do komentarza as wtorek, 20 listopada 2018 12:52 napisane przez as

    Kotylion (fr. cotillon) to zbiorowa zabawa taneczna, w czasie której pary tancerzy noszą ozdobne odznaki, przypięte do piersi, zwane też kotylionami. Zazwyczaj są to wzorowane na orderach małe wstążeczki, rozetki, bukieciki lub kokardy (bywają mylone z kokardą narodową).

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane