Jesteś tutaj:Kultura „Misie tu, misie tam”
poniedziałek, 26 listopada 2018 06:57

„Misie tu, misie tam”

  mn
„Misie tu, misie tam” zdjęcie nadesłane

25 listopada swoje święto obchodził przyjaciel dzieci – pluszowy miś. Tego dnia dzieci przyszły do Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna – Filii nr 2, w towarzystwie swoich pluszowych ulubieńców.

Święto Misia było wspaniałą okazją do prezentacji mniej i bardziej znanych niedźwiadków z książek, które na co dzień można wypożyczyć w bibliotece. Miś Paddington, Miś Uszatek, Kubuś Puchatek, Olo, Guziczek, Łakomczuszek, Remiś, Puszek i inni, bawią , dodają otuchy, pocieszają i przekazują wiedzę dzieciom na całym świecie.

Pierwowzorem pluszowego misia był oczywiście prawdziwy niedźwiadek, dlatego też bibliotekę odwiedziła Karolina Fiutak-Łachowska, specjalista Służby Leśnej do spraw ochrony lasu, edukacji leśnej i turystyki. Gość specjalny opowiedział o swojej pracy, o lesie i o zwierzętach leśnych. Spotkanie w bibliotece nie mogło się też odbyć bez głośnego czytania. Dzieci wysłuchały fragmentów opowiadań i historyjek o niedźwiadkach.

Dzień Pluszowego Misia był okazją do promocji czytelnictwa i biblioteki, jednocześnie do dobrej zabawy. Ponieważ dzieci lubią misie, dlatego trudno wyobrazić sobie świat bez najlepszego przyjaciela każdego dziecka.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane