Jesteś tutaj:Kultura Koncert: Zjednoczyła nas pieśń patriotyczna
środa, 28 listopada 2018 17:21

Koncert: Zjednoczyła nas pieśń patriotyczna

 
Koncert: Zjednoczyła nas pieśń patriotyczna archiwum redakcji

W najbliższą sobotę 1 grudnia w Miejskim Ośrodku Kultury odbędzie się finalizacja projektu "Zjednoczyła nas pieśń patriotyczna".

Celem projektu był wspólny występ "megachóru", utworzonego ze śpiewaków wielkopolskich chórów amatorskich, który wykona pięć polskich hymnów narodowych: Bogurodzicę, Mazurka Dąbrowskiego, Gaude Mater Polonia, Rotę oraz Hymn Rzeczypospolitej Polskiej (Nowowiejskiego). Oprócz nich, poszczególne zespoły wykonają także samodzielnie po jednym utworze, związanym tematycznie z 100. rocznicą odzyskania niepodległości.

Koncert odbędzie się w sobotę 1 grudnia o godzinie 16:00 w MOK-u. Wstęp wolny!

Koncert sfinansowany został ze środków MKiDN w ramach Programu Wieloletniego Niepodległa na lata 2017-2021. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Musica Nostra, a współorganizatorem - Biuro Programu Niepodległa.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane