Jesteś tutaj:Kultura Basia i wolność
środa, 05 grudnia 2018 07:36

Basia i wolność

  mn
Basia i wolność zdjęcie nadesłane

Po raz kolejny w tym roku dzieci, które odwiedziły gnieźnieńską książnicę, wzięły udział w inicjatywie nawiązującej do tegorocznych, ważnych rocznic stulecia.

Od najmłodszych lat dzieci obserwują to, co dzieje się w ich najbliższym otoczeniu; zazwyczaj przez całe życie pamiętają zwyczaje, gwarę, obyczaje kultywowane w ich rodzinie i środowisku. Możemy uczyć je szacunku dla flagi i patriotyzmu. Pomału budujemy u dzieci świadomość, że należą do większej wspólnoty ludzi.

Pozycje „Basia i wolność” oraz „Nasza paczka i niepodległość” Zofii Staneckiej stały podstawą imprezy bibliotecznej zorganizowanej w Filii nr 2 gnieźnieńskiej książnicy. Dzieci z Przedszkola nr 17 „Piastowska Gromada” ubrane w paski biało- czerwone miały okazję obejrzeć inscenizację przygotowaną przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 3.

Postać Basi Pasiastej była inspiracją dla dzieci aby poprzez zabawę i czytanie dowiedzieć się czym jest wolność zarówno dla każdego z nas jak i dla całego kraju.

Spotkanie odbyło się w ramach programu edukacyjnego „A ja jestem Polak mały” realizowanego przez gnieźnieńską książnicę i Urząd Miejski w Gnieźnie.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane