Jesteś tutaj:Kultura Bożonarodzeniowy jarmark już ruszył
środa, 05 grudnia 2018 13:27

Bożonarodzeniowy jarmark już ruszył

 
Bożonarodzeniowy jarmark już ruszył fot. Rafał Wichniewicz

W środowe południe rozpoczęła się kolejna edycja Jarmarku Bożonarodzeniowego. Czekają stoiska ze świątecznym towarem, jedzeniem oraz food trucki.

Święta Bożego Narodzenia już za niespełna trzy tygodnie, a dla wielu jest to ostatnia prosta do pomyślenia nad prezentami dla najbliższych oraz przygotowaniem domu do tego wydarzenia. Naprzeciw temu wychodzą sprzedawcy, którzy rozstawili się na gnieźnieńskim Rynku i oferują najróżniejsze towary - stroiki, ozdoby (także zza granicy), zabawki, a także swojskie jadło.

Choć sprzedaż na jarmarku rozpoczęła się od środowego południa, to oficjalnie nastąpi to w godzinach popołudniowych. O godzinie 17:00 nastąpi wręczenie nagród w konkursie na miejską kartkę świąteczną. Dziesięć minut później odbędzie się pokaz laserowy, a o 17:20 zapalona zostanie iluminacja na choince.

Kolejne dni także będą wypełnione atrakcjami, a sam jarmark potrwa do niedzieli. W czwartek i piątek będzie czynny od 12:00 do 19:00, w sobotę od 12:00 do 20:00, a w niedzielę od 12:00 do 18:00. Ponadto jarmarkowi towarzyszyć będą food trucki i śnieżna zjeżdżalnia (od 5 do 8 grudnia). Więcej szczegółów na plakacie.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane