Jesteś tutaj:Kultura Kolędy w jazzowej odsłonie
piątek, 07 grudnia 2018 12:35

Kolędy w jazzowej odsłonie

  mn

Zapraszamy na wyjątkowy, świąteczny koncert w wykonaniu Swing & Classic Quartet, który odbędzie się wkrótce po nadchodzących świętach.

Projekt "Kolędy w jazzowej odsłonie" jest unikatowym połączeniem tematów tradycyjnych kolęd ze współczesnymi rytmami i subtelną improwizacją. Zaaranżowane tu utwory zachowują swą autentyczność i piękno, wprowadzając jednocześnie dyskretny nastrój swingu, bossa novy, czy soulu. Wszystko to sprawia, że muzyka zespołu jest skierowana do szerokiego grona odbiorców, stanowiąc jednocześnie wartościowe przedsięwzięcie artystyczne.

Koncert odbędzie się w czwartek 27 grudnia o godzinie 19:30 w kościele pw. św. Trójcy w Gnieźnie. W jego trakcie wystąpi Swing & Classic Quartet w składzie:

  • Katarzyna Stroińska-Sierant – pianistka, kompozytorka, aranżerka, jest profesorem Akademii Muzycznej w Poznaniu, gdzie kieruje Katedrą Jazzu. Tworzy dzieła łączące stylistykę jazzową z muzyką poważną.
  • Jarosław Sierant – skrzypek, kulturoznawca, pedagog i manager. Współpracuje zarówno z zespołami muzyki dawnej jak i formacjami jazzowymi.
  • Piotr Max Wiśniewski - kontrabasista, gitarzysta basowy. Ma na swoim koncie udział w festiwalach Poznań Jazz Fair, Świdnik Jazz Festiwal, oraz Jazz Jamboree.
  • Sławomir Tokłowicz - perkusista, współpracujący m.in. z orkiestrą Zbigniewa Górnego. Ważne miejsce w jego działalności artystycznej zajmuje muzyka chrześcijańska.

WSTĘP: bezpłatne zaproszenia do odbioru w tymczasowej siedzibie eSTeDe przy ul. Sienkiewicza 12a, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 18.00

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane