piątek, 14 grudnia 2018 09:51

Świąteczne warsztaty w muzeum

 

W najbliższą niedzielę uczestnicy kolejnej edycji "Zrób to sam w muzeum", będą mogli wykonać ciekawe miniatury z motywami świątecznymi.

Boże Narodzenie w sztuce średniowiecza było jednym z najpopularniejszych tematów. Podczas spotkania uczestnicy dowiedzą się, co inspirowało artystów do stworzenia sceny o tej właśnie tematyce i dlaczego jej przedstawienia różnią się między sobą. W trakcie warsztatu uczestnicy wypełnią kolorem miniaturę opartą na kompozycji ze Złotego Kodeksu Gnieźnieńskiego i z Drzwi Płockich. Następnie wykonają proste kartonowe etui, aby złożyć w niej swoją pracę.

Warsztaty odbędą się w niedzielę 16 grudnia w godzinach od 11:00 do 13:00. Miejsce: sala warsztatowa w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie. WSTĘP PŁATNY:  15 zł za dziecko, opiekun bezpłatnie. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie: 61 426 46 41, w. 210

Liczba miejsc ograniczona! Warsztaty dla dzieci od 7 lat. Wszystkie materiały zapewnia Muzeum. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane