Jesteś tutaj:Kultura Kolędy w jazzowej odsłonie
sobota, 29 grudnia 2018 15:06

Kolędy w jazzowej odsłonie

 
Kolędy w jazzowej odsłonie fot. Rafał Wichniewicz

W miniony czwartek gnieźnianie mieli szansę wysłuchać ciekawej aranżacji świątecznych utworów, wykonanych przez Swing & Classic Quartet.

Koncert kwartetu odbył się w gnieźnieńskiej farze, a w jego przygotowanie zaangażowało się Centrum Kultury Scena To Dziwna. Sam projekt "Kolędy w jazzowej odsłonie" przedstawiane było jako unikatowe połączenie tematów tradycyjnych kolęd ze współczesnymi rytmami i subtelną improwizacją - rzecz jasna jazzową. Na Swing & Classic Quartet składali się: Katarzyna Stroińska-Sierant przy klawiszach, Jarosław Sierant na skrzypcach, Piotr Max Wiśniewski przy kontrabasie i Sławomir Tokłowicz na perkusji. 

Muzycy, wykonując popularne kolędy w nowej, raczej rzadko spotykanej aranżacji, zachowywali jednak ich autentyczność i piękno. Dodając do nich nieco swingu czy soulu, zmieniały one nieco swoją linię melodyczną, jednocześnie pozostając w tym nastrojowym, uroczystym nurcie. Stąd też nie ma co się dziwić iż koncert spotkał się z dużym uznaniem sporej publiczności, jaka zagościła tego wieczoru w świątyni.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane