Jesteś tutaj:Kultura Ponad 10 tysięcy złotych dla dzieci od Jelonków
niedziela, 06 stycznia 2019 10:34

Ponad 10 tysięcy złotych dla dzieci od Jelonków

 
Ponad 10 tysięcy złotych dla dzieci od Jelonków fot. Rafał Wichniewicz

W sobotni wieczór odbyła się kolejna edycja imprezy charytatywnej, z której dochód przeznaczony jest na podopiecznych z domu dziecka. Również po raz kolejny jej uczestnicy okazali serce.

To wydarzenie nie liczy sobie lat, a nawet nie ma dokładnie zapisanych początków jego działalności. Zwyczajem jedynie jest, by co roku, tak jak w poprzednim i kolejnych latach minionych, spotkać się i działać na rzecz pomocy tym, którzy tego potrzebują. Tymi zawsze są podopieczni z Domu Dziecka w Trzemesznie, na rzecz których prowadzona jest zbiórka w ramach Zimowych Jelonków. Dzięki temu mają one szansę na wspólny letni lub zimowy wyjazd, który staje się odskocznią od codziennego trybu życia.

Impreza, organizowana w gościnnych progach Klubu Muzycznego "Młyn" przez nieformalne Towarzystwo Przyjaciół Jelonka Rogacza, a od pewnego czasu wespół ze Stowarzyszeniem Bez Nazwy, za każdym razem przyciąga wyjątkowych, otwartych ludzi i równie wyjątkowe fanty. Te stają się przedmiotem licytacji, która odbywa się między koncertami zespołów, które pojawiają się na scenie. Tak było i tym razem, gdyż tego wieczoru przed publicznością wystąpił Disco Pogo, niezwykle żywiołowy zespół z Poznania, grający - jak sama nazwa wskazuje - muzykę z pogranicza progresywnego rocka i disco. Później zaprezentował się nieodłączny element Jelonków, czyli Nocne Taxi, wykonujący własne, choć w wyjątkowym wykonaniu, wersje znanych utworów.

W trakcie licytacji, na których pojawiły się fanty sponsorowane przez liczne firmy, instytucje, urzędy, a także prywatne osoby, udało się uzbierać ponad 10 tysięcy złotych. Środki te trafią wkrótce do Domu Dziecka w Trzemesznie, a obecna na imprezie dyrektor tejże placówki podziękowała za tą coroczną inicjatywę, dzięki której jej podopieczni będą mogli sobie pozwolić na wspólny wyjazd.

1 komentarz

  • Link do komentarza Absolwentka Kasia poniedziałek, 07 stycznia 2019 14:51 napisane przez Absolwentka Kasia

    Na piątym zdjęciu Pan profesory wygląda jakby wyszedł z pokoju nauczycielskiego. Ciekawe czy Pani dyrektor powiedziała coś śmiesznego.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane