Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 07 stycznia 2019 12:11

WOŚP 2019 już w najbliższą niedzielę - program wydarzeń

 

Nadchodzi 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już w najbliższą niedzielę odbędzie się cykl imprez, skierowanych do mieszkańców Gniezna i okolic.

Tytułowe hasło przewodnie tegorocznej edycji WOŚP przyświecać będzie dwustu wolontariuszom, którzy 13 stycznia wyjdą na ulice Gniezna z puszkami, do których będzie można składać datki. Do udziału w całodziennej imprezie włączyły się liczne organizacje społeczne, instytucje i urzędy.

- Hasłem tegorocznej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest "Pomaganie jest dziecinnie proste" i w tym roku gramy dla dzieci i bez focha - wszyscy wiedzą o co chodzi. Środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Wymyśliliśmy, że u nas hasłem będzie także "W Gnieźbie będzie bajecznie, kolorowo i rock and rollowo" bo granie na WOŚP-ie to fajna energia, która wszystkim się tego dnia udziela, bez wyjątku na pochodzenie społeczne czy przynależność organizacyjną. Wszyscy tego dnia, co jest najważniejsze, bawią się świetnie i mamy piękny, fantastyczny karnawał w Gnieźnie. Dzielimy się tym, bo to do nas wraca, a przynajmniej do naszych dzieci i to jest nasz cel - mówił Kazimierz "Tinkers" Kubów, który od lat angażuje się w organizację tego wydarzenia w Gnieźnie. 

Program tegorocznego WOŚP jest bardzo rozbudowany, a całość wydarzeń odbywa się w obrębie Jeziora Winiary i hali widowiskowo-sportowej (szczegółowy program poniżej). W godzinach popołudniowych, pomiędzy trwającymi licytacjami, wystąpią: Zespół Tańca Ludowego Gniezno, Orkiestra Dęta Powiatu Gnieźnieńskiego, Chór Metrum, Zagrali i Poszli oraz Fan Art. Zwieńczeniem, tuż po światełku do nieba, będzie koncert Soni M: - W sobotę finał WOŚP odbywa się w Berlinie, gdzie także gramy i po spakowaniu się jedziemy od razu do Gniezna. Zagramy tyle i trzeba i damy z siebie wszystko - mówiła artystka. 


Program imprezy:

8:00 Odprawa dla wolontariuszy w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Sportowej 3.

Jezioro Winiary, plaża:
11:00 Rekreacyjny Bieg Morsa
11:30 Pokaz Strongwoman i ćwiczenia z Karoliną Koszelą
12:00 WOŚPowanie z Królewskimi Morsami Gniezno

Hala widowiskowo-sportowa, ul. Sportowa 3:
od 12:00 do 16:00 ścianka wspinaczkowa
od 12:00 do 17:00 program dla dzieci, a w nim: warsztaty tworzenia masek karnawałowych, gry planszowe z Fantasmagorią i kolorowanie ilustracji z WOŚP
14:00 Balik karnawałowy z motywem z filmu "Coco"
15:10 Zajęcia taneczne dla dzieci
15:40 Pokaz karate z Klubem Karate Inochi Gniezno
16:00 Pokaz baletu dla dzieci ze Szkołą Tańca i Baletu Le Pas

od 16:30 do 20:00 trwać będą występy przeplatane licytacjami:
16:30 Zespół Tańca Ludowego Gniezno
17:00 Orkiestra Dęta Powiatu Gnieźnieńskiego
17:30 Chór Metrum
18:10 Zagrali i Poszli
19:10 Fan Art
20:00 Światełko do nieba - pokaz laserowy oraz fireshow
20:20 Gwiazda wieczoru - Sonia M

Galeria