Jesteś tutaj:Kultura Karnawałowe „Niegrzeczne stópki”
środa, 09 stycznia 2019 07:50

Karnawałowe „Niegrzeczne stópki”

  mn
Karnawałowe „Niegrzeczne stópki” zdjęcie nadesłane

Karnawał to okres zabaw, balów i maskarad. Do wytworzenia atmosfery karnawału może przyczynić się czytanie. 

Jest bardzo dużo książek, które opowiadają o tańcu: „ Basia i taniec” Zofii Staneckiej, „Tańce polskie” Wandy Chotomskiej, czy „Niegrzeczne stópki” Ann Bonwill. Ta ostatnia pozycja stała się bohaterką spotkania w Filii nr 2 Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna. Cudowną historię o tym że każdy ma jakiś talent i powinien mieć odwagę iść swoją drogą przeczytała tancerka Iwona Piechocka-Jóźwiak, na co dzień instruktorka tańca w Miejskim Ośrodku Kultury

Okazało się, że główne postacie książki Tośka i Amelia chociaż są siostrami, to jednak całkowicie się od siebie różnią. Amelia to urodzona baletnica i gwiazda szkoły tańca Madame Miny. Zdaniem Madame Miny Tośka ma "niegrzeczne stópki". Tylko pan Tiempo, szkolny akompaniator, dostrzegł prawdziwy talent Tośki. Dzięki jego pomocy Tośka znalazła sposób, by zrealizować swoje marzenia. Czytający gość namawiał dzieci do realizacji swoich nie tylko tanecznych pasji.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane