Jesteś tutaj:Kultura Gniezno licytowało i bawiło się dla WOŚP
niedziela, 13 stycznia 2019 21:09

Gniezno licytowało i bawiło się dla WOŚP

 
Gniezno licytowało i bawiło się dla WOŚP fot. Rafał Wichniewicz

Tysiące gnieźnian przewinęło się przez wszystkie wydarzenia, jakie zaplanowane zostały z okazji 27. edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Tegoroczne wydarzenie podzielone było niejako na dwie części - rekreacyjno-towarzyską, która zagościła w południe nad Jeziorem Winiary i zgromadziła biegaczy oraz morsów, którzy wspólnie bawili się i składali datki do puszek na rzecz orkiestry. Jednocześnie, w nieodległej hali widowiskowo-sportowej, rozpoczęła się druga odsłona, trwająca aż do wieczora. Wypełniona ona była różnymi warsztatami i zabawami, a rzecz jasna uzupełniona koncertami przeplatanymi licytacjami fantów na rzecz WOŚP. Na zewnątrz obecni byli motocykliści z grupy Born To Ride.

W ramach programu wydarzeń odbywały się różne zajęcia dla dzieci, także taneczne, a ponadto była czynna ścianka wspinaczkowa, na której każdy mógł spróbować swoich sił. Jednocześnie na płycie zaprezentowali się zawodnicy Klubu Karate Inochi, a potem Szkoły Tańca i Baletu Le Pas. Tuż po tym rozpoczęła się seria licytacji, a w międzyczasie wystąpił Zespół Tańca Ludowego "Gniezno", Orkiestra Dęta Powiatu Gnieźnieńskiego, Zagrali i Poszli i Fan Art. Po tym odbył się pokaz fireshow na parkingu przed halą, po czym jako gwiazda wieczoru wystąpiła Sonia M.

Na godzinę 21:00 w Gnieźnie uzbierane już było ponad 200 tysięcy złotych.

 

3 komentarzy

 • Link do komentarza Stefan12 poniedziałek, 14 stycznia 2019 13:32 napisane przez Stefan12

  Na ile został wyceniony wynajem hali na ten event?
  Czy WOŚP zapłacił za wynajem, czy też otrzymał darowiznę na kwotę wynajmu?

 • Link do komentarza micio poniedziałek, 14 stycznia 2019 11:35 napisane przez micio

  Szkoda że nie było prawdziwego Światełka do nieba tylko jakiś fireshow... swoją drogą miał być także (wg inf. z plakatów) pokaz laserowy którego nie było.

 • Link do komentarza pierożek niedziela, 13 stycznia 2019 21:24 napisane przez pierożek

  nie rozumiem tego jednorazowego w roku fenomenu!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane