Wydrukuj tę stronę
niedziela, 13 stycznia 2019 21:09

Gniezno licytowało i bawiło się dla WOŚP

 
Gniezno licytowało i bawiło się dla WOŚP fot. Rafał Wichniewicz

Tysiące gnieźnian przewinęło się przez wszystkie wydarzenia, jakie zaplanowane zostały z okazji 27. edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Tegoroczne wydarzenie podzielone było niejako na dwie części - rekreacyjno-towarzyską, która zagościła w południe nad Jeziorem Winiary i zgromadziła biegaczy oraz morsów, którzy wspólnie bawili się i składali datki do puszek na rzecz orkiestry. Jednocześnie, w nieodległej hali widowiskowo-sportowej, rozpoczęła się druga odsłona, trwająca aż do wieczora. Wypełniona ona była różnymi warsztatami i zabawami, a rzecz jasna uzupełniona koncertami przeplatanymi licytacjami fantów na rzecz WOŚP. Na zewnątrz obecni byli motocykliści z grupy Born To Ride.

W ramach programu wydarzeń odbywały się różne zajęcia dla dzieci, także taneczne, a ponadto była czynna ścianka wspinaczkowa, na której każdy mógł spróbować swoich sił. Jednocześnie na płycie zaprezentowali się zawodnicy Klubu Karate Inochi, a potem Szkoły Tańca i Baletu Le Pas. Tuż po tym rozpoczęła się seria licytacji, a w międzyczasie wystąpił Zespół Tańca Ludowego "Gniezno", Orkiestra Dęta Powiatu Gnieźnieńskiego, Zagrali i Poszli i Fan Art. Po tym odbył się pokaz fireshow na parkingu przed halą, po czym jako gwiazda wieczoru wystąpiła Sonia M.

Na godzinę 21:00 w Gnieźnie uzbierane już było ponad 200 tysięcy złotych.

 

Galeria

3 komentarzy