Jesteś tutaj:Kultura Tradycyjny koncert kolęd w„Dwunastce”
wtorek, 15 stycznia 2019 07:59

Tradycyjny koncert kolęd w„Dwunastce”

  mn
Tradycyjny koncert kolęd w„Dwunastce” fot: Rafał Jurke

Już od kilkunastu lat miłośnicy dobrej muzyki, amatorzy polskiej poezji i wielbiciele bożonarodzeniowych zwyczajów spotykają się w styczniowe popołudnie w auli Szkoły Podstawowej nr 12 w Gnieźnie, aby podczas wspaniałego koncertu przywołać magię minionych świąt. Inicjatorką tej cyklicznej imprezy, a także autorką oryginalnego scenariusza jest nauczycielka muzyki – Lidia Duda-Machińska.

Przybyli na spotkanie widzowie wsłuchiwali się w niecodzienne aranżacje kolęd i pastorałek. I tak wybrzmiały: Magia świąt, Wigilia dla wędrowca, W żłobie leży, Święta to niespodzianek czas, Północ już była, Jadą kolędnicy, Gore gwiazda Jezusowi, Pastorałka od serca do ucha czy Cicha noc – śpiewana w języku niemieckim, rosyjskim i polskim. Szkolnemu zespołowi wokalnemu tradycyjnie towarzyszyła amatorska grupa „Presto”, czyli śpiewające nauczycielki: Lidia Duda-Machińska, Renata Andrychowicz, Elżbieta Bartnicka-Karasiewicz, Renata Bednarz, Danuta Beling, Magdalena Jurke (intendentka) i Krystyna Piątek. Na scenie pojawiły się także niezwykle uzdolnione solistki: Hanna Kwaśniewska, Michalina Sikorska i Emilia Klaś.

Po utworach świątecznych przyszedł czas na piosenki karnawałowe: Tango Milonga i Mam tę moc. O świąteczną scenę zadbała plastyczka Iwona Kaczmarek, wykonując piękną, puchatą choinkę. Nad stroną techniczną imprezy czuwała Anna Bartkowiak –nauczycielka wychowania fizycznego.

Na koncert przybyli uczniowie, ich rodzice i dziadkowie, pracownicy szkoły, emerytowani nauczyciele. Na zakończenie dyrektor szkoły Zbigniew Sypniewski podziękował wykonawcom za wspaniałe przeżycia i życzył wszystkim obecnym powodzenia w nowym roku. Ostatnim punktem programu było wspólne odśpiewanie kolędy Tryumfy Króla Niebieskiego.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane