Jesteś tutaj:Kultura Występy Filharmonii Futura w auli I LO
wtorek, 12 lutego 2019 16:38

Występy Filharmonii Futura w auli I LO

  mn
Występy Filharmonii Futura w auli I LO zdjęcie nadesłane

Na początku marca do Gniezna przyjedzie Krakowska Filharmonia Futura, która jest pierwszą w Polsce tego typu instytucją, specjalizującą się w produkcji widowisk multimedialnych. 

Z tej okazji, we wtorek 5 marca przygotowane zostały dwa widowiska, które będą mogli obejrzeć gnieźnianie - „Alicja w krainie muzycznej magii" oraz „Upiór w operetce".


ALICJA W KRAINIE MUZYCZNEJ MAGII- 5 MARCA  2019 godz. 11:30

Krakowska Filharmonia Futura zaprasza na muzyczny i edukacyjny spektakl dla dzieci (5-13 lat).  "Alicja w krainie muzycznej magii" to muzyka, magia, intryga, dynamiczna akcja i dobry humor. Akcja rozgrywa się na scenie i równolegle na kinowym ekranie. Jest to w połowie film, a w połowie tradycyjna sztuka teatralna. Publiczność poznaje niezwykle barwnych bohaterów. Na ekranie pojawią się m.in.: Skrzypek na dachu (Zbigniew Wodecki) i dobra wróżka Polihymnia (Małgorzata Ostrowska), na scenie zawita Królik Raper, Kapelusznik Jazzman, księżna Atonalia, komputerowy Wirus, pełen złych zamiarów intrygant Tryton oraz tytułowa Alicja. Widowisko przepełnione jest muzyką i humorem. Spektakl ma także walor edukacyjny. Podróżując po Królestwie Muzycznej Magii główna bohaterka poznaje style i instrumenty muzyczne, a na początku widowiska Profesor Nuta zapoznaje młodych widzów z terminologią muzyczną. Czas trwania 75 min. 

UPIÓR W OPERETCE- 5 MARCA 2019 godz. 19:30

To  wspaniała zabawa dla widzów od 6 do 106 lat! Operetka podobnie jak opera ma swojego upiora, postać pełną tajemnic których rąbek uchyli podczas pełnego humoru spektaklu. Jego historia stanie się pretekstem do zaprezentowania najpiękniejszych fragmentów z operetek Księżniczka Czardasza, Wesoła Wdówka, Hrabina Marica, Baron Cygański i.in. w interpretacjach solistów polskiej sceny operetkowej: Sylwii Lorens oraz Jakuba Oczkowskiego z towarzyszeniem orkiestry Filharmonii Futura.  Publiczność usłyszy m.in.: Arię Barinkaya "Wielka sława to żart”,  duet wszech czasów "Usta milczą dusza śpiewa" czy słynnego „Czardasza Silvy” z operetki „Księżniczka Czardasza”. Widowisko to również solistyczne popisy znakomitego skrzypka Kamila Skickiego. W rolę upiora wciela się Artur Dziurman. Jak zawsze w widowiskach FF wykorzystane zostaną nowoczesne technologie, w tym barwne wizualizacje, współczesne aranżacje i zaskakujące rozwiązania sceniczne. Czas trwania: 90 min.  

Dla grup zorganizowanych powyżej 20 osób, w tym seniorów, dzieci, młodzieży, wykładowców i nauczycieli, przygotowana została specjalna oferta: "Upiór w Operetce"- 45 zł/bilet oraz "Alicja w krainie muzycznej magii"- 25 zł/bilet. Na każde zakupione 20 biletów opiekun gratis. 

Rezerwacje grupowe,  informacje: tel. 533 955 593, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,www.filharmoniafutura.pl 
Bilety dostępne na: www.filharmoniafutura.pl, ebilet, empik

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane