Jesteś tutaj:Kultura Aplikacja „Królika GOń” z nominacją Mobile Trend Awards
środa, 30 stycznia 2019 08:46

Aplikacja „Królika GOń” z nominacją Mobile Trend Awards

  UM

Widocznymi częściami Traktu Królewskiego, czyli powstałego w 2018 r., nowego gnieźnieńskiego szlaku turystycznego, są rozsiane po centrum posągi królów, legend i figury królików oraz makiety czy tablice informacyjne.

Inną integralną, choć niewidoczną w przestrzeni miejskiej częścią szlaku jest mobilna aplikacja „Królika GOń”, dzięki której turysta możne szukać poszczególnych elementów Traktu w formie wciągającej gry miejskiej. Zaledwie dwa miesiące po premierze, aplikacja zdobyła nominację do nagrody Mobile Trend Awards – „Oscarów” polskiej branży mobile. Nagrody zostaną przyznane podczas gali MTA w Krakowie, 7 i 8 marca.

Wyłonionym na drodze przetargu wykonawcą gry „Królika GOń” została łódzka firma MobileMS. Stworzona we współpracy z Urzędem Miejskim w Gnieźnie aplikacja korzysta z technologii GPS, dzięki której nawiguje turystę do kolejnych elementów Traktu Królewskiego. Dla autorów i zleceniodawcy ważny był także element edukacyjny – w treści można znaleźć informacje o postaciach i wydarzeniach do których nawiązują poszczególne rzeźby, a podchodząc do nich można otrzymać dodatkowe punkty za poprawną odpowiedź na historyczne pytanie.

Od premiery w połowie listopada ubiegłego roku, aplikację pobrano na telefony z sytememami Android oraz iOS  już ok. tysiąc razy.

3 komentarzy

  • Link do komentarza Hans czwartek, 31 stycznia 2019 09:39 napisane przez Hans

    Aplikacja zbiera pierwsze laury i zimą, poza sezonem, pobrało ją tysiąc osób, ale widzę hejterzy dalej w formie :D

  • Link do komentarza rezigiusz środa, 30 stycznia 2019 12:58 napisane przez rezigiusz

    Wynik pobrań pokazuje iż ludzie w nosie maja pobranie bezuzytecznej po 2 godzinnym pobycie w mieście aplikacji. Do tego jeszcze tzw. inwigilacja usera i sorry memory ale ludzie już nie pobierają aplikacji gdyż nauczyli się czytać ze zrozumieniem na co wyrażają zgodę instalując aplikacje w swoim telefonie.

  • Link do komentarza ddd środa, 30 stycznia 2019 12:09 napisane przez ddd

    szkoda ze nie działa

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane