Wydrukuj tę stronę
środa, 20 marca 2019 18:10

Tymański / Ciechowski w Młynie

 

Tymon Tymański z zespołem zagra utwory Grzegorza Ciechowskiego oraz legendarnej grupy Republika, ale sięgnie również po swoje własne kawałki, inspirowane twórczością tczewskiego artysty.

Koncert pod hasłem TYMAŃSKI / CIECHOWSKI to intrygujący powrót do muzyki i tekstów, które nigdy nie przestały być aktualne, stając się kanonem polskiego rocka. Znany muzyk Tymon Tymański w tym projekcie muzycznym sięga po utwory Grzegorza Ciechowskiego oraz legendarnej grupy Republika, jak również po swoje własne, inspirowane twórczością tczewskiego artysty.

TYMAŃSKI / CIECHOWSKI nie jest kolejnym koncertem pod hasłem "tribute to". To bardziej sentymentalna podróż do źródeł dawnej, młodzieńczej fascynacji. Losy Tymańskiego i Ciechowskiego przecinały się kilkakrotnie, choć za życia tego drugiego nie doszło między nimi do współpracy. W latach 2014-2015 Tymański był natomiast frontmanem zespołu Nowe Sytuacje, złożonego m. in. z byłych muzyków legendarnej Republiki. Jako "dziecko Republiki" jest tez bardzo często i chętnie zapraszany przez organizatorów corocznego koncertu pamięci Ciechowskiego, organizowanego przez toruński klub Od Nowa.

Koncert odbędzie się w sobotę 23 marca o godzinie 20:00 w Klubie Muzycznym Młyn - bilety w przedsprzedaży 35 zł (45 zł w dniu koncertu) - są jeszcze dostępne!