Jesteś tutaj:Kultura Folkowy wieczór w Młynie
sobota, 09 lutego 2019 15:34

Folkowy wieczór w Młynie

 
Folkowy wieczór w Młynie fot. Rafał Wichniewicz

Na kilka godzin klub przy ul. Roosevelta zamienił się w prawdziwą tawernę rodem sprzed kilkuset lat. Wszystko za sprawą zespołów, które zagościły w piątkowy wieczór na scenie.

Przez kilkaset lat karczmy były jednym z tych miejsc, gdzie bardzo często spotykały się ze sobą różne stany - chłopi i mieszczanie, szlachcice oraz biedota. Znajdowały się one w miastach, na wsiach, przy drogach, a ich obecność i znaczenie w życiu naszych przodków pozostała chociażby w nazwach własnych. Dziś już po karczmach nie ma śladu, ale każdy, kto chciał na kilka chwil przenieść się w czasie i posłuchać muzyki, która wybrzmiewała w dawnych czasach, miał ku temu okazję w miniony piątek w Klubie Muzycznym "Młyn".

Tego wieczoru na scenie przy licznie zgromadzonej publice, zaprezentowały się trzy zespoły, wykonujące muzykę folkową. Jako pierwszy zaprezentował się duet Żniwa, który do Gniezna przyjechał z Wrocławia, wykonując utwory tradycyjne, jak i własne kompozycje. Wkrótce po tym połączyli się oni i wystąpili na scenie wspólnie z rozpoznawalną już gnieźnieńską grupą Huskarl, która po tym dała własny występ. Jako ostatni zespół wystąpiła grupa Fleurdelis z Warszawy.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane