Jesteś tutaj:Kultura Dzień św. Walentego w bibliotece
wtorek, 12 lutego 2019 11:16

Dzień św. Walentego w bibliotece

  mn
Dzień św. Walentego w bibliotece zdjęcie nadesłane

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna postanowiła dosłownie rozkochać Gniezno w książkach. W tym celu 14 lutego wszystkie książnice zamienią się w bardzo romantyczne miejsca, gdyż oprócz nastrojowych dekoracji przygotowano dla czytelników różne atrakcje.

Literatura z serduszkiem

Święto zakochanych to świetna okazja do popularyzacji wydawnictw poświęconych miłości oraz chwili refleksji nad jej wartością i znaczeniem w życiu człowieka. Piękna poezja miłosna, beletrystyka, w której w większości znajdziemy jakiś wątek miłosny. Biblioteka zaprasza także po książki, które mogą stać się listem miłosnym do nas samych, czyli po poradniki psychologiczne.

Zakochany Książkowy Słoik

Tajemnica, obawa i lekka nutka ekscytacji – między innymi takie emocje będą towarzyszyć w tym dniu odważnym czytelnikom, którzy wezmą udział w nowej zabawie czytelniczej. W specjalnym pojemniku będzie można znaleźć tytuły książek wartych zauważenia. Wystarczy wylosować pozycję i… zabrać się za jej lekturę!

Z serduszkiem w tle

Najmłodsi czytelnicy także mogą liczyć na niespodzianki przygotowane z okazji Dnia Zakochanych, m.in. przygotować okolicznościową kartkę dla kogoś, kogo darzą wyjątkowym uczuciem oraz wziąć udział w konkursie. Tego dnia dla zorganizowanych grup przedszkolnych przygotowano spotkania pt. „Serduszko dla przedszkolaka – walentynkowe czytadełko”.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane