Jesteś tutaj:Kultura Zbudują makiety z Lego - warsztaty
czwartek, 14 lutego 2019 11:20

Zbudują makiety z Lego - warsztaty

 
Zbudują makiety z Lego - warsztaty archiwum redakcji

Już wkrótce w ramach warsztatów, ich młodzi uczestnicy będą mogli zbudować makiety obiektów, które zapisały się w lokalnej historii powstania wielkopolskiego.

Projekt pn. „HEROsi WOLNOŚCI” powstał we współpracy Towarzystw a Miłośników Kłecka i Ziemi Kłeckiej z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Gnieźnie. Zakłada on przygotowanie wystawy na temat Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 przy użyciu klocków lego. Ekspozycja składać się będzie z trzech makiet zbudowanych z klocków lego, przedstawiających wydarzenia, które miały miejsce w 1918/1919 roku w powiecie gnieźnieńskim: 

- makieta koszar 3. Pułku Ułanów Wielkopolskich znajdującego się na ul. Wrzesińskiej
- makieta Starego Ratusza w Gnieźnie ze sceną przejęcia go z rąk pruskich
- makieta Restauracji Andrzeja Perlickiego (wraz z otoczeniem) na kłeckim rynku –  miejsce wyboru Edmunda Rogalskiego na dowódcę kłeckiej kompanii (została wykonana podczas warsztatów w Kłecku pod koniec 2018 roku)

Makiety będą wykonane podczas warsztatów, które poprowadzi Bartosz Borowiak. Uczestnikami warsztatów będą dzieci oraz młodzież w wieku 10 -16 lat. Warsztaty będą odbywać się w Gnieźnie w Starym Ratuszu. W ramach projektu odbędzie się spotkanie, które poprowadzi dr Maurycy Kustra – historyk (25 lutego o godz. 18.00 w Domu Powstańca Wielkopolskiego).

Wykonaną podczas warsztatów ekspozycję można będzie oglądać początkowo w Domu Kultury w Kłecku, natomiast po wystawie w Kłecku, wystawa będzie eksponowana w Starym Ratuszu w Gnieźnie. Dodatkową atrakcją będzie krótkometrażowy film animowany, który powstanie na potrzeby ekspozycji.

Zapisy na warsztaty odbędą się od 14 lutego (czwartek) przy użyciu formularza zgłoszeniowego, który znajdzie na stronie internetowej  www.mok.gniezno.pl (w treści artykułu „HEROsi WOLNOŚCI – zapisy na warsztaty”). 

Projekt współfinansowany ze środków  Samorządu Województwa Wielkopolskiego w ramach 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.
 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

BarMleczny