Jesteś tutaj:Kultura „Moja Wielkopolska 2018” w I LO
piątek, 15 lutego 2019 09:25

„Moja Wielkopolska 2018” w I LO

 
„Moja Wielkopolska 2018” w I LO fot. Dawid Stube

W najbliższy wtorek w „Czytelni na piętrze”, działającej przy I Liceum Ogólnokształcącym w Gnieźnie, odbędzie się wernisaż pokonkursowej wystawy fotografii dokumentalnej „Moja Wielkopolska 2018”, ze zbiorów Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.

Konkurs jest elementem organizowanego co dwa lata Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki.

Na wystawie będzie, która otwarta zostanie 19 lutego br. o godzinie 12.00, można zobaczyć najlepsze fotografie wybrane spośród prawie tysiąca zgłoszonych do konkursu w 2018 roku, wśród nich prace tegorocznego laureata - Stepana Rudika, mieszkającego w Poznaniu, ukraińskiego fotografa-dokumentalisty, nagrodzonego za zestaw zdjęć „Ukraińcy w Wielkopolsce”. Drugie i trzecie miejsce w konkursie zajęli gnieźnianie: Dawid Stube, za zestaw zdjęć „Podkoziołek Jarząbkowo” i Waldemar Stube, za zdjęcie pojedyncze „Żywe muzeum początków Państwa Polskiego na wyspie w Gnieźnie”. Wystawę będzie można oglądać do  15 marca.

Organizatorzy: „Czytelnia na piętrze” I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie, Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu, Starostwo Powiatowe w Gnieźnie. Wystawa objęta została patronatem honorowym Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich (o. w Poznaniu).

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane