Jesteś tutaj:Kultura Najlepsze wielkopolskie zdjęcia zagościły w Gnieźnie
wtorek, 19 lutego 2019 17:47

Najlepsze wielkopolskie zdjęcia zagościły w Gnieźnie

 
Najlepsze wielkopolskie zdjęcia zagościły w Gnieźnie fot. Rafał Wichniewicz

W murach „Czytelni na piętrze”, działającej w I Liceum Ogólnokształcącym, odbył się wernisaż najlepszych zdjęć, które zdobyły uznanie jury ubiegłorocznego konkursu fotograficznego Moja Wielkopolska 2018.

Ekspozycja, na którą składa się kilkanaście plansz ze zdjęciami autorstwa kilkudziesięciu fotografów, została otwarta we wtorkowe południe. Składają się na nią prace wykonane w ramach konkursu dokumentalnego pt. Moja Wielkopolska 2018, organizowanego z okazji Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki, odbywającego się co dwa lata. 

Na wystawie znalazły się fotografie wybrane spośród prawie tysiąca zgłoszonych do konkursu w 2018 roku: - Generalnie współczesna fotografia na tym dziś polega, by docierać do widza poprzez emocje. Dzisiaj już nikogo nie "bawi" czysty dokumentalizm, który pokazuje co i jak było. Jeśli fotograf nie ma osobistego stosunku do tego, co fotografuje, to ten brak jego emocji w momencie powstawania zdjęcia, przenosi się na widza i potem ten przechodzi obok tych fotografii obojętnie. Jeśli te emocje zostały przez autora zawarte w fotografii, to one na widza emanują i powodują, że on się przez chwilę nad tą fotografią zastanowi - mówił Władysław Nielipiński, organizator ww. festiwalu.

Wśród 60 autorów zdjęć znaleźli się także gnieźnianie: Dawid Stube (II nagroda), Waldemar Stube (III nagroda) oraz Markek Lapis. Ekspozycję można oglądać w godzinach otwarcia "Czytelni na piętrze" do 15 marca br.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane