Wydrukuj tę stronę
środa, 20 lutego 2019 08:23

„Kot w butach” w ramach akcji Całe Gniezno Czyta Dzieciom

  mn
„Kot w butach” w ramach akcji Całe Gniezno Czyta Dzieciom zdjęcie nadesłane

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna przy okazji każdego, także nietuzinkowego święta, włącza się w jego obchody na swój sposób. Tym razem był to światowy dzień kota.

Już sam tytuł książki wskazuje głównego bohatera utworu - jest nim magiczny kot, który chodził w pięknych, skórzanych butach. Tematem baśni są przygody kota, który dzięki swojemu sprytowi odmienia życie młodego młynarczyka, wygnanego w świat przez nieczułych braci. Biedny chłopiec zostaje bogatym markizem, udaje mu się zamieszkać we wspaniałym pałacu, żeni się także z piękną i dobrą królewną.

Tytułową inscenizacją przygotowaną przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 zachwycały się przybyłe do Filii nr 2 Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna, dzieci przedszkolne. Okazało się, że baśń ludowa, w swej prostej i zwartej formie, zawiera potężny ładunek obowiązkowych składników każdej pasjonującej przygody.

Młodzi aktorzy nawiązali wspaniały kontakt z młodszymi koleżankami i kolegami. Był to przyjemnie wspólnie spędzony czas, który utrwalił na zdjęciach Andrzej Tonicki z Klubu Foto 50+.

Galeria