Wydrukuj tę stronę
sobota, 23 lutego 2019 19:57

Muzyka lat 20. i 30. wybrzmiała w Dolinie Pojednania

 
Muzyka lat 20. i 30. wybrzmiała w Dolinie Pojednania fot. Rafał Wichniewicz

Spora grupa mieszkańców, mimo panującego mrozu, zgromadziła się w sobotni wieczór na schodach prowadzących do Doliny Pojednania, by wysłuchać krótkiego spektaklu muzyczno-tanecznego, przygotowanego przez Fundację Przestrzeń.

W ramach projektu „Mój Świat się zaczął dziś”, który jest cytatem wyjętym z tytułu piosenki śpiewanej w latach 30. przez Eugeniusza Bodo, młodzież wzięła udział warsztatach organizowanych przez Fundację Przestrzeń. Ich efekt można było poznać podczas półgodzinnego występu, który odbył się 23 lutego na niewielkim placu Doliny Pojednania. 

- Próby trwały przez trzy miesiące, a w ramach zajęć odbywały się warsztaty taneczne i wokalne. Efektem tego jest spektakl taneczny oparty na piosenkach z lat 20. i 30. ubiegłego stulecia z polską muzyką. Celem fundacji było pokazanie takiego życia codziennego sprzed stu laty - mówiła Dominika Sochacka-Drzewiecka, koordynatorka projektu. 

W przedsięwzięciu wzięło udział 30 osób w młodym wieku, którzy przedstawili swoje aranżacje popularnych utworów z okresu międzywojennego. Całości dopełniały stroje, nawiązujące stylowo do tamtych czasów. Choreografią zajęła się Joanna Szymczak-Imbierowicz ze studia tańca Euforia, konsultacją muzyczną zajęła się Dominika Sochacka-Drzewiecka, aranżacje muzyczne przygotował Mateusz Walczak, a realizacja była po stronie Jakuba Dzionka. Spektakl planuje się zaprezentować gnieźnianom jeszcze kilka razy przy innych okazjach.

Galeria

2 komentarzy