Jesteś tutaj:Kultura Sztuka polska po 1918 roku - wykład
wtorek, 26 lutego 2019 09:22

Sztuka polska po 1918 roku - wykład

 
Sztuka polska po 1918 roku - wykład zdjęcie nadesłane

Zapraszamy na kolejny wykład popularny, odbywający się w Domu Powstańca Wielkopolskiego. Tym razem tematem przewodnim będzie polska sztuka po 1918 roku.

W środę 27 lutego o godzinie 17:00 w pomieszczeniach Domu Powstańca Wielkopolskiego odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu wykładów popularnych - tematem przewodnim będzie polska sztuka po 1918 roku. Spotkanie poprowadzi Marta Karalus-Kuszczak.

Po zakończeniu I wojny światowej nastąpił okres wielkich zmian - społeczeństwa europejskie musiały sobie poradzić z nową sytuacją geopolityczną. Polacy po 1918 roku rozpoczęli żmudną pracę kształtowania nowej państwowości. W sztuce polskiej tego czasu nastąpiła prawdziwa eksplozja twórczej aktywności. Architekci, malarze, muzycy, filmowcy, literaci, poeci tworzyli indywidualnie lub zrzeszając się w ugrupowaniach, organizowali wystawy, wydawali czasopisma czy pisali artystyczne manifesty. Odrodzenie państwowości dało impuls do narodzin polskiego stylu narodowego oraz idei społecznego posłannictwa sztuki. 

Podczas spotkania spojrzymy na twórczy ferment w odrodzonej Polsce. Zostaną zaprezentowani wybrani twórcy, nurty i ugrupowania artystyczne w dziedzinie sztuk plastycznych, dla których sztuka stała się polem eksperymentów i szukaniem nowego języka wyrazu. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane