Jesteś tutaj:Kultura Wystawa Grand Press Photo 2018 pojawi się w Gnieźnie
piątek, 01 marca 2019 18:20

Wystawa Grand Press Photo 2018 pojawi się w Gnieźnie

  mn
Wystawa Grand Press Photo 2018 pojawi się w Gnieźnie zdjęcie nadesłane

Przez blisko 2 tygodnie Gnieźnianie mogą oglądać wystawę pokonkursową Grand Press Photo 2018 w Galerii Piastovej. Po raz pierwszy w swej 15-letniej historii wydarzenie gości w Gnieźnie i zbiega się z pierwszą rocznicą otwarcia galerii.

Wystawa Grand Press Photo 2018 w Galerii Piastovej, która jest miejskim patronem wydarzenia, odbywa się w dniach 4-16 marca i przedstawia najlepsze zdjęcia prasowe 2017 r. To nie lada gratka dla miłośników fotografii, tym bardziej że wśród zdjęć można oglądać nagrodzony w konkursie projekt dokumentalny fotoreportera z Gniezna, Dawida Stubego, pt. „Igor: Zespół kociego krzyku”.

- Bardzo cieszy nas, że możemy gościć tak prestiżowe wydarzenie w Galerii Piastovej. Jest to okazja tym bardziej szczególna, że wystawa Grand Press Photo po raz pierwszy w swej historii prezentowana jest w Gnieźnie, jednym z laureatów jest Gnieźnianin oraz odbywa się tuż przed pierwszą rocznicą otwarcia centrum - mówi Katarzyna Rzetecka, członek zarządu firmy Napollo, właściciela obiektu. - W naszym założeniu galeria handlowa ma spełniać wiele funkcji, również i tych integrujących społeczność, umożliwiających udział w ciekawych projektach kulturalnych i edukacyjnych. Grand Press Photo to blisko 250 prac, od zdjęć pojedynczych, poprzez fotoreportaże, po projekty dokumentalne. Gnieźnianie mogą zatem zapoznać się z bardzo szerokim spektrum obrazów dokumentujących współczesność, w tym najbardziej aktualne wydarzenia, uchwycone w kadrze przez polskich fotoreporterów - dodaje Katarzyna Rzetecka.

Spośród ok. 4,8 tys. zdjęć nadesłanych na konkurs jury, któremu przewodniczył światowej klasy fotoreporter i laureat World Press Photo Stefano De Luigi, zakwalifikowało do finału 65 zdjęć pojedynczych i 15 reportaży. Ogólnopolski Konkurs Fotografii Prasowej Grand Press Photo organizuje od 2005 roku magazyn „Press”. To konkurs dla zawodowych fotoreporterów pracujących w redakcjach prasowych, internetowych, w agencjach fotograficznych oraz dla freelancerów.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane