Jesteś tutaj:Kultura Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady w Gnieźnie
poniedziałek, 04 marca 2019 17:20

Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady w Gnieźnie

  mn
Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady w Gnieźnie zdjęcie nadesłane

Wszystkich miłośników twórczości Małgorzaty Musierowicz gnieźnieńska biblioteka zaprasza na III edycję Ogólnopolskiego Czytania Jeżycjady, która odbędzie się od 4 do 28 marca.

Z tej wyjątkowej okazji filie przygotowały wiele ciekawych akcji i wydarzeń poświęconych najsłynniejszej wielkopolskiej rodzinie Borejków. 

W Filii nr 1 przy ul. Kruczej 3 powstanie instalacja frontonu kamienicy przy ulicy Roosevelta 5 na poznańskich Jeżycach, zaś uczestnicy warsztatów plastycznych wykonają portrety uwielbianych bohaterów Jeżycjady. Z kolei Filia nr 9 na os. Orła Białego 18 przygotowała konkurs wiedzowy, zaś czytelnicy Filii nr 1 oraz 2 przy ul. Staszica 12a wezmą udział w głośnym czytaniu wybranych tomów popularnego cyklu.

Ponadto na bibliotecznym profilu FB, przeprowadzony zostanie plebiscyt na "Najlepszy tom Jeżycjady", zaś miłośnicy serii odwiedzający wydarzenie pn.: „Moja przyjaźń z Jeżycjadą”, będą mogli podzielić się historią swojej czytelniczej fascynacji.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane