Jesteś tutaj:Kultura Tworzyli własny gabinet osobliwosci
poniedziałek, 11 marca 2019 08:26

Tworzyli własny gabinet osobliwosci

 
Tworzyli własny gabinet osobliwosci fot. Rafał Wichniewicz

O tym, jak należy układać glinę, by ręce oddane fantazji mogły stworzyć to, co siedzi w naszej głowie, mogli przekonać się uczestnicy warsztatów, jakie odbyły się w Starym Ratuszu.

W miniony piątek w sali warsztatowo-wystawienniczej odbyło się spotkanie autorskie z Tomaszem Jędrzejewskim, artystą-rzeźbiarzem, autorem m.in. postaci królika, wręczanego jako nagroda kulturalna Miasta Gniezna, ale także twórcą wielu dzieł prezentowanych na licznych wystawach.

Spotkanie miało charakter warsztatowy, ale zanim jego uczestnicy wzięli do rąk materiał twórczy, prowadzący przedstawił założenia swojej działalności artystycznej oraz tego, czym się należy kierować przy tworzeniu prac w tak wrażliwym na dotyk materiale, jakim jest glina szamotowa. „Gabinet osobliwości” przedstawiony przez Tomasza Jędrzejewskiego, to formy postaci, niekiedy fascynujących kreatur, a w innych przypadkach przerysowanych ludzkich wizerunków, ale nie tylko. Jak artysta sam przyznaje, w swojej twórczości "ukazuje szeroko rozumiany wątek egzystencji i emocjonalności; interesuje go postawa człowieka wobec innych, niekoniecznie ludzi".

Tuż po wprowadzeniu, prowadzący dosłownie oddał glinę w ręce wyobraźni uczestników warsztatów, którzy zaczęli tworzyć własne, finezyjne i niekiedy bardzo wymyślne prace. Po ich ukończeniu, swoje dzieła oddali do wypalenia, a na ich odbiór muszą poczekać około dwóch tygodni.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane