Jesteś tutaj:Kultura 10 rzeczy, których nie wiedzieliście o Tolkienie
wtorek, 19 marca 2019 08:09

10 rzeczy, których nie wiedzieliście o Tolkienie

  mn
10 rzeczy, których nie wiedzieliście o Tolkienie zdjęcie nadesłane

25 marca obchodzimy Światowy Dzień Czytania Tolkiena. Święto powstało z inicjatywy angielskiego Towarzystwa Tolkienowskiego w 2003 r. 

John Ronald Reuel Tolkien to prekursor gatunku fantasy. "Hobbita" napisał jako bajkę dla swojego syna, ale historia zyskała popularność i rozrosła się do jednej z najsłynniejszych trylogii XX wieku, czyli "Władcy Pierścieni".

W tolkienowskim świecie data 25 marca to także święto, bo właśnie tego dnia obchodzono Upadek Saurona i zakończenie wojny o Pierścień. Fani brytyjskiego pisarza zbierają się w bibliotekach, szkołach, domach czy nawet na ulicach, aby wspólnie poczytać dzieła swojego ulubionego autora.

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna włącza się w obchody tego święta organizując spotkanie z Wiktorem Kolińskim, prezesem Stowarzyszenia Fantasmagoria. Zaproszony gość, również fan książek Tolkiena, przedstawi 25 marca /poniedziałek/ o godz. 11.00 w Filii nr 2 przy ul. Staszica 12a prezentację na temat twórczości i osoby autora.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane