Jesteś tutaj:Kultura Zajęcia dla grup z kultury muzycznej początków państwa polskiego
wtorek, 19 marca 2019 15:55

Zajęcia dla grup z kultury muzycznej początków państwa polskiego

 
Zajęcia dla grup z kultury muzycznej początków państwa polskiego zdjęcie nadesłane

Muzeum Początków Państwa Polskiego zaprasza grupy zorganizowane do udziału w spotkaniach, organizowanych przy okazji prezentowanej wystawy czasowej.

Muzyka, choć jeszcze nie samo słowo, towarzyszyła człowiekowi od zarania dziejów. Pierwszych instrumentów – a raczej narzędzi dźwiękowych – używano podczas polowań i wojen, jako ważnych przyrządów służących do komunikacji. Z czasem rozbudowywano instrumentarium i wykorzystywano je w trakcie magicznych obrzędów lub zwykłych zabaw. Muzyczne świadectwa z okresu wczesnego średniowiecza mają jednak charakter szczątkowy i niemal wyłącznie archeologiczny. Na naszym terenie ważną zmianę tej sytuacji zainicjowało przyjęcie chrztu przez Mieszka I i początek działalności zachodnich duchownych w Polsce. Na czym polegały te zmiany, w jaki sposób przenikały do życia społecznego i jak łączyły się z lokalnymi gustami muzycznymi? Tego wszystkiego można dowiedzieć się podczas wizyty na wystawie „Kultura muzyczna w początkach państwa polskiego”.

Zajęcia dla grup zorganizowanych trwają 45 minut i są  dostosowane do wszystkich grup wiekowych (przedszkola – zabawy dźwiękowe, szkoły podstawowe – karty pracy i ponadpodstawowe – rozmowa kierowana). Koszt - bilet wstępu do muzeum, a prowadzaniem zajmuje się przedstawiciel pracowni edukacyjnej. Zapisy: 061 426 46 w. 210.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane