Jesteś tutaj:Kultura Historia trafiła do rodaków mieszkających poza Polską
czwartek, 21 marca 2019 07:54

Historia trafiła do rodaków mieszkających poza Polską

  mn
Historia trafiła do rodaków mieszkających poza Polską zdjęcie nadesłane

Multimedialny pakiet edukacyjny, którego współtwórcą jest Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie, otrzymały placówki polonijne na całym świecie.

Zawiera narzędzia do nauki historii od czasów legendarnych władców Polan do końca XX wieku. Jest efektem współpracy gnieźnieńskiego Muzeum ze Stowarzyszeniem Wspólnota Polska, Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli i Instytutem Pamięci Narodowej. 

Muzeum Początków Państwa Polskiego przygotowało „Mały przewodnik po historii Polski”, mający w spójny sposób przekazywać wiedzę mieszkającym zagranicą uczniom. Nauczyciele z kolei otrzymali scenariusze do lekcji oraz przewodnik metodyczny. składa się z materiałów drukowanych, a także bogatej wersji dostępnej w sieci. Wchodząc na platformę internetową, zatytułowaną „Dawniej to było”, każdy może obejrzeć filmy animowane, pobrać ilustracje, rozwiązać quizy, czy ułożyć historyczne puzzle. Pakiet powstał dzięki finansowanemu przez Senat RP, programowi wspierającemu organizacje polonijne.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane