Jesteś tutaj:Kultura Eko na wiosnę
piątek, 22 marca 2019 17:58

Eko na wiosnę

  mn
Eko na wiosnę zdjęcie nadesłane

Dobry pomysł na spędzenie pierwszego popołudnia tegorocznej wiosny miała Biblioteka Pedagogiczna, która zorganizowała wykłady i warsztaty pod wspólnym tytułem "Naturalnie na wiosnę".

Patronami tego wydarzenia były Polski Klub Ekologiczny Koło w Gnieźnie oraz Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie.

W pierwszej części spotkania Grażyna Bernaciak, prezes Polskiego Klubu Ekologicznego Koło w Gnieźnie przypomniała o tym jak ważne jest dbanie o nasza planetę i jak każdy z nas ma wpływ na jej obecny stan. Dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego Marzena Dyc-Rewers przypomniała o zasadach i konieczności w dzisiejszych czasach segregacji odpadów.

Druga część należała do młodzieży z Wydziału Technika Farmaceutycznego Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Uczniowie przygotowali warsztaty, na których wytwarzane były naturalne kosmetyki do twarzy i ciała: peelingi, maseczki, pastę do zębów z produktów ogólnodostępnych (marchewka, kawa, jogurt, oliwka itp.).

Każdy z uczestników, mógł spróbować wytworzonego kosmetyku lub zabrać wraz z przepisem do domu. W trzeciej części spotkania uczestnicy wysłuchali wykładu Mari Gnybek o Feng Shui z elementami astrologii. W życiu ważne, aby otaczać się dobra energią. Niektórzy z nas rozumieją to metaforycznie, inni poszukują konkretnych rozwiązań na zapewnianie sobie dobrej aury. Jedna z metod jest Feng Shui – starożytna praktyka, która narodziła się w Chinach.

Ten niekonwencjonalny pomysł na takie powitanie wiosny spotkał się z dużym zainteresowaniem i aktywnością zarówno dojrzałych uczestników warsztatów jak i młodzieży – podsumowała kierownik Filii Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej w Gnieźnie Katarzyna Wilczkowska

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane