Wydrukuj tę stronę
niedziela, 24 marca 2019 10:10

Twórczość Obywatela G.C. „odżyła” w Młynie

 
Twórczość Obywatela G.C. „odżyła” w Młynie fot. Rafał Wichniewicz

W sobotni wieczór gnieźnianie, którzy przybyli do Klubu Muzycznego Młyn, mogli przeżyć prawdziwie sentymentalną podróż za sprawą wyjątkowego projektu muzycznego, jaki odwiedził Pierwszą Stolicę Polski.

Trasa koncertowa, przebiegająca pod hasłem Tymański / Ciechowski, trwa od kilkunastu tygodni, ale wbrew pewnym podejrzeniom, nie jest to trasa nawiązująca wyłącznie do twórczości artysty, którego nazwisko jest drugim członem tytułu tego wydarzenia, a więc Grzegorza Ciechowskiego. Legendarny lider zespołu Republika, znany jako Obywatel G.C., od którego śmierci w tym roku minie 18 lat, wciąż jest żywy za sprawą muzyki, którą stworzył, a którą wręcz "wyznaje" wielu miłośników jego twórczości. Właśnie do tego nurtu, w którym podążał Grzegorz z Ciechowa, nawiązuje także koncert w wykonaniu Tymona Tymańskiego, który w sobotę przybył do Gniezna wraz z zespołem.

"Tymański / Ciechowski" to z założenia nie ma być projekt typu "tribute to" i o tym można było się przekonać już na samym początku. Jak sam muzyk przyznaje, jest "dzieckiem Republiki", toteż w trakcie koncertu sięgał on po utwory Grzegorza Ciechowskiego, tak bardzo aktualne, znane wielu Polakom, których teksty mimo upływu lat wciąż trafiają w sedno. One, wzbogacone własną twórczością, inspirowaną dziełami nieżyjącego artysty, sprawiły iż ten koncert był naprawdę wyjątkowym i powinien na długo zapaść w pamięć jego uczestnikom.

Galeria

1 komentarz