Jesteś tutaj:Kultura Sezon turystyczny na Trakcie Królewskim oficjalnie zainaugurowany
poniedziałek, 25 marca 2019 09:54

Sezon turystyczny na Trakcie Królewskim oficjalnie zainaugurowany

  mn
Sezon turystyczny na Trakcie Królewskim oficjalnie zainaugurowany zdjęcie nadesłane

Iście wiosenna pogoda towarzyszyła sporej grupie gnieźnian i turystów, którzy zdecydowali się wziąć udział w oficjalnym otwarciu pierwszego pełnego sezonu turystycznego na Trakcie Królewskim.

Główną atrakcją „Dnia na Trakcie Królewskim” było oprowadzanie zapisanych wcześniej chętnych przez certyfikowanego przewodnika. Zwiedzający mieli do przebycia trasę liczącą nieco ponad 6 kilometrów, prowadzącą przez wszystkie elementy Traktu, zaczynając od pomnika króla Przemysła II, a na makiecie współczesnego układu urbanistycznego Gniezna kończąc.

Zwiedzanie rozpoczynało się o pełnych godzinach, od 11.00 do 16.00, a każdy z uczestników do domu mógł zabrać przewodnik oraz papierową koronę nawiązującą do nowego produktu turystycznego. Szacuje się, że ze zwiedzania skorzystało tego dnia ponad 200 osób.

Przypomnijmy, że łączny koszt budowy Traktu wyniósł 4.185.750 zł, z czego 2.149.939 zł to środki pozyskane w ramach projektu „Rozwój kluczowego szlaku dziedzictwa kulturowego województwa wielkopolskiego pn. Szlak Piastowski” dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Liderem projektu jest Wielkopolska Organizacja Turystyczna.

Trakt Królewski to posągi 5 pierwszych królów Polski, postacie z 2 piastowskich legend, 4 edukacyjne makiety oraz 8 tablic informacyjnych i 3 interaktywne infokioski, a także aplikacja moblina „Królika Goń”. Więcej informacji: www.facebook.com/TraktKrolewskiGniezno

4 komentarzy

 • Link do komentarza Hans środa, 27 marca 2019 11:49 napisane przez Hans

  Geniusz matematyki widzę w komentarzu ponizej, 200 osób było jednego dnia, to zastanow sie ile potencjalnie moze być przez cały sezon turystyczny

 • Link do komentarza ech wtorek, 26 marca 2019 08:17 napisane przez ech

  4 miliony złotych dla 200 osób to 20 000zł na jednego . Szkoda że nie ma imprezy szlakiem dziur w gnieźnieńskich ulicach, taniej by wyszło bo dziury są bez inwestowania.

 • Link do komentarza Teodor poniedziałek, 25 marca 2019 14:20 napisane przez Teodor

  Wreszcie jakaś atrakcja inna niż kościoły i muzea ;)

 • Link do komentarza Ww poniedziałek, 25 marca 2019 10:49 napisane przez Ww

  Lipa to wszystko,,,,, a Grodzianum ma radoche.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane