Jesteś tutaj:Kultura Akcja Wymień Się! przedłużona
piątek, 29 marca 2019 17:08

Akcja Wymień Się! przedłużona

 
Akcja Wymień Się! przedłużona zdjęcie nadesłane

W związku z dużym zainteresowaniem akcją Wymień Się!, Biblioteka Pedagogiczna postanowiła ją przedłużyć do 30 czerwca br. 

Niepotrzebne rzeczy w domu? Ubrania, książki, sprzęty, zabawki? Za kilka dni będzie można ich się pozbyć tak, by mogły się przydać komuś innemu! Publiczna Biblioteka Pedagogiczna organizuje akcję Wymień Się!, która odbywać się będzie od 18 do 30 marca br.  W tych dniach można przynieść lub zabrać za darmo różnego rodzaju rzeczy np.: ubrania, dekoracje, materiały biurowe, małe sprzęty kuchenne, książki, zabawki itp. Jednak bardzo ważne jest to, aby wszystko było czyste i sprawne. Organizatorom zależy na propagowaniu minimalizmu i podarowaniu przedmiotom drugiego życia.

Regulamin:

1. Organizatorem akcji Wymień Się! jest Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu Filia w Gnieźnie.
2. Miejscem wymiany przedmiotów jest lokal Biblioteki ul. Mieszka I 27, wejście przez Internat WSCKZiU (dawny "Medyk").
3. Akcja Wymień Się! trwa od 18 do 30 marca 2019 r. w godzinach otwarcia Biblioteki 10:00-17:00
od poniedziałku do piątku.
4. Akcja ma na celu propagowanie minimalizmu i podarowanie przedmiotom drugiego życia.
5. Zasady postępowania:
* zabierz co potrzebujesz - nie musisz zostawiać nic w zamian,
* zachowaj porządek po swojej wizycie,
* przyniesione przedmioty muszą być stanie umożliwiającym dalsze użytkowanie i czyste (Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość nieprzyjęcia rzeczy, które nie spełniają tych kryteriów),
* nie będą przyjmowane artykuły spożywcze, duże sprzęty AGD, duże meble,
* muszą to być pojedyncze rzeczy (Organizatorzy nie będą przyjmować pełnych toreb czy kartonów), 
* przyniesione przedmioty, po skończonej akcji, zostaną przekazane osobom potrzebującym,

2 komentarzy

  • Link do komentarza Marcinos sobota, 30 marca 2019 19:56 napisane przez Marcinos

    "mjj". Sorry, ale co za głupoty pieprzysz? Właśnie jest zainteresowanie akcją. Może nie masowe, ale jednak. A pojedź sobie do Poznania - znajdź tzw. "Giveboxy", odwiedź "Po-dzielnię" (niedaleko dworca)

  • Link do komentarza mjj sobota, 30 marca 2019 15:49 napisane przez mjj

    Dziwna ta akcja i wcale się nie dziwię, ze nie ma powodzenia. Dlaczego sprawdzonym wzorem z innych krajów nie upowszechnia się u nas tzw. sprzedaży garażowej? Polega to na tym, że w określonym dniu miesiąca czy kwartału każdy może wystawić przed swój dom niewielki stolik, na którym ustawia przedmioty, które są mu zbędne, a komuś mogą jeszcze służyć. Warunek taki, ze każdy jest obecny przy swoim "stoisku" sprzedaży, by nie było tylko anonimowego pozbywania się rupieci. Przecież te gnieźnieńskie władze są takie światowe, dlaczego więc dobrych przykładów nie powielają w naszym mieście???

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane