Jesteś tutaj:Kultura Wspólnie przygotowali wielkanocne ozdoby
poniedziałek, 01 kwietnia 2019 12:26

Wspólnie przygotowali wielkanocne ozdoby

 
Wspólnie przygotowali wielkanocne ozdoby fot. Rafał Wichniewicz

Sobotnie przedpołudnie podopieczni oraz goście Warsztatów Terapii Zajęciowej po raz kolejny spotkali się razem, by wspólnie przygotować świąteczne podarki oraz ozdoby na wielkanocny stół.

Wybrana sobota na kilka tygodni przed świętami, to tradycyjnie idealny czas na stworzenie przedmiotów, które swoim wykonaniem mniej lub bardziej będą nawiązywać do nadchodzącej Wielkanocy. Z tej okazji korzystają uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej, którzy licznie zgromadzili się w siedzibie przy ul. Kolejowej. Tam to, wzorem lat ubiegłych, w każdej z sal trwały prace nad innego rodzaju ozdobami - ze szkła, materiału, papieru, drewna, ale również niektóre gotowe elementy były malowane własnoręcznie.

Właśnie to rękodzielnictwo sprawia, że każda z tych ozdób jest unikalna, a przy tym urokliwa. Te, które zostały ukończone, trafiły na kiermasz, na którym nie brakowało licznych przedmiotów związanych ze świętami - kurczaczków, jajek, zajączków itp. Wkrótce będzie je można nabyć także w Starostwie Powiatowym, w którym pojawi się stoisko WTZ.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane