Jesteś tutaj:Kultura „Kosz wspomnień” - upamiętnią Jana Pawła II
poniedziałek, 01 kwietnia 2019 11:27

„Kosz wspomnień” - upamiętnią Jana Pawła II

 

Mieszkańcy Gębarzewa zapraszają wszystkich na spotkanie oraz rajd pieszy, który odbędzie się w kolejną rocznicę śmierci papieża Jana Pawła II.

Pamięć o wizycie Ojca Świętego w 1979 roku, który lądował na błoniach pomiędzy Gnieznem, Gębarzewem i Żydowem, wciąż jest żywa wśród mieszkańców okolic. Dlatego też co roku 2 kwietnia, w rocznicę śmierci papieża Polaka, organizowane jest spotkanie wspomnieniowe połączone z rajdem pieszym w kierunku miejsca, gdzie prawie 40 lat temu wylądował śmigłowiec.

"Kosz wspomnień" to tytuł spotkania, które rozpocznie się 2 kwietnia o godzinie 18:00 w świetlicy wiejskiej w Gębarzewie. W nim to wezmą udział postacie związane z Karolem Wojtyłą, a w które wcielą się aktorzy-amatorzy. Tuż po tym, około godziny 20:45 spod świetlicy wyruszy rajd pieszy na miejsce lądowania papieża, gdzie odbędzie wspólne czuwanie.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane