Wydrukuj tę stronę
wtorek, 02 kwietnia 2019 17:52

Wyrusz na szlak Ekstremalnej Drogi Krzyżowej

 
Wyrusz na szlak Ekstremalnej Drogi Krzyżowej archiwum redakcji

Na dwa tygodnie przed tegoroczną Wielkanocą, w okolicach Gniezna odbędą się trzy Ekstremalne Drogi Krzyżowe. Wędrujący będą mieli do pokonania od 40 do 50 kilometrów.

Ekstremalna Droga Krzyżowa jest inicjatywą, która od kilku lat odbywa się na terenie całego kraju. To nic innego jak Droga Krzyżowa, jednakże przebiega ona na dłuższej trasie, w ciemności i przy określonych zasadach zachowania - bez rozmów, za to w skupieniu. Tegoroczna EDK odbywa się na trzech trasach - jednej wyruszającej z Gniezna i dwóch kończących się w Gnieźnie. 

  • niebieska św. Józefa wyrusza w piątek 12 kwietnia z Gniezna i udaje się do Kicina niedaleko Poznania - uczestnicy mają do pokonania w sumie 52 kilometry. EDK rozpocznie się po Mszy świętej, odprawionej o godzinie 19:00. Koszt pakietu - 15 zł. 
  • biało-czerwona św. Maksymiliana, rozpocznie się w piątek 12 kwietnia w Strzyżewie Kościelnym (po mszy świętej o godzinie 18:00), z którego uczestnicy podążać będą przez tereny leśne i po pokonaniu 42 kilometrów dotrą do Gniezna. 
  • św. Wojciecha, ruszy w piątek 5 kwietnia z Różanny (niedaleko Orchowa) i podążać będzie w kierunku Gniezna na trasie o długości 42 kilometrów. 

Więcej szczegółów oraz informacji o niezbędnym wyposażeniu w trakcie wędrówki, zapisach, a także regulamin uczestnictwa, można odnaleźć na stronie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej (zakładka: województwo wielkopolskie).

1 komentarz