Jesteś tutaj:Kultura Koncert pasyjny w wykonaniu chóru „Dzwon”
poniedziałek, 08 kwietnia 2019 13:20

Koncert pasyjny w wykonaniu chóru „Dzwon”

 
Koncert pasyjny w wykonaniu chóru „Dzwon” fot. Rafał Wichniewicz

W niedzielne popołudnie w kościele garnizonowym przed gnieźnianami wystąpili chórzyści Męskiego Towarzystwa Śpiewaczego „Dzwon”.

Najstarszy gnieźnieński chór, przy wsparciu Miejskiego Ośrodka Kultury, zaprezentował przygotowany na tę okazję specjalny program artystyczny, wpisujący się w trwający obecnie okres wielkiego postu i nadchodzącej Wielkanocy.

W trakcie koncertu, który odbył się przed nabożeństwem Gorzkich Żali, chórzyści wykonali kilka utworów pasyjnych i pokutnych w języku łacińskim, m.in. In Monte Oliveti, Tristis est animamea czy Stoi Matka Boleściwa, ale też można było usłyszeć utwór z rękopisu klarysek gnieźnieńskich z 1600 roku. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane