Jesteś tutaj:Kultura Projekcja filmu „Nie dojechać nigdy”
wtorek, 09 kwietnia 2019 09:38

Projekcja filmu „Nie dojechać nigdy”

  mn
Projekcja filmu „Nie dojechać nigdy” zdjęcie nadesłane

Stary Ratusz zaprasza na wspólne oglądanie filmu, opowiadającego o wyjątkowym podróżniku, jakim jest Piotr Strzeżysz. 

W sobotę, 13 kwietnia, o godz. 19.00 w Sali koncertowej Starego Ratusza zapraszamy na projekcję filmu „ Nie dojechać nigdy” w reżyserii Bartosza Liska.

Film jest opowieścią o życiu Piotra Strzeżysza - współczesnego nomady, który od ponad 20 lat włóczy się po świecie ze swoim jednośladem. Samotne noce w bezludnych zakątkach globu, obcowanie z duchami, niezliczone spotkania z "innym", zmartwienia mamy, góry, koty i przemożna chęć niedojechania do celu – to wszystko składa się na obraz fascynującej podróży, która, jak mówi sam bohater, zaczęła się już w momencie jego narodzin. Piotr Strzeżysz jeździ rowerem, odkąd sięga pamięcią. Zjechał już kawał świata, ale i tak jest stale w podróży. Jak sam o sobie mówi lubi kawę, koty, wiatr i Muminki. Napisał cztery książki o marzeniach i pracuje nad piątą. Gdyby nie był człowiekiem, to został by ptakiem.

„Nie dojechać nigdy” pokazywany był na wielu festiwalach filmowych w Polsce i za granicą, gdzie dobywał nagrody i wyróżnienia.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane