Jesteś tutaj:Kultura Rodzinna niedziela – „Odtwórz z nami historię”
sobota, 13 kwietnia 2019 09:49

Rodzinna niedziela – „Odtwórz z nami historię”

  mn
Rodzinna niedziela – „Odtwórz z nami historię” zdjęcie nadesłane

Odtwórstwo historyczne, szczególnie to związane z wczesnym średniowieczem, jest dzisiaj bardzo popularne. Zachęcamy do obejrzenia wystawy „Uwaga historia!…” razem z gościem specjalnym.

W niedzielę 14 kwietnia w godzinach 11.00-13.00 zapraszamy do Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie na kolejną odsłonę rodzinnej niedzieli, której przyświecać będzie wystawa „Uwaga historia! Odtwórstwo wczesnego średniowiecza”.

Pojawią się ciekawostki, rozmaite anegdoty. Spróbujemy wspólnie wejść w różne role, by naśladować naszych przodków. Przekonajcie się sami, jak zostać odtwórcą.

Prowadzącym będzie Sławomir Uta, a wspierać będzie Anna Lubczyńska z pracowni edukacyjnej. Wstęp wolny.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM:

Wystawa „Uwaga historia…”
1. Interaktywne oprowadzanie po wystawie „Uwaga historia…” Rozmowy, ciekawostki, anegdoty itp.
2. „Jak zostać odtwórcą”; animowanie/odtwarzanie przez prowadzącego krótkich scenek związanych z wczesnym średniowieczem; aktywny udział uczestników, którzy z przygotowanych materiałów, elementów uzbrojenia, strojów, replik zrealizują własne pomysły na bycie odtwórcą ( repliki z zasobów MPPPG oraz od S. Uty)

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane