Jesteś tutaj:Kultura Bibliotekarze czytają seniorom w domach opieki
poniedziałek, 15 kwietnia 2019 13:05

Bibliotekarze czytają seniorom w domach opieki

 
Bibliotekarze czytają seniorom w domach opieki zdjęcie nadesłane

Możemy więcej i chcemy robić więcej - dla osób starszych. Gnieźnieńscy bibliotekarze rozszerzyli swoją inicjatywę o kolejne grono odbiorców.

W ramach działań skierowanych do osób starszych, które z różnych przyczyn zdrowotnych nie mogą odwiedzić biblioteki, pracownicy gnieźnieńskiej książnicy udali się z wizytą do Domu Opieki "Jesienny Azyl". Tam zawiązali pierwsze znajomości z podopiecznymi, a następnie zaprosili ich do wspólnej czytelniczej biesiady.

Wzajemna rozmowa i głośne czytanie fragmentu książki stworzyły niezwykle miłą atmosferę. Było widać, że uczestnicy spotkania tak zwyczajnie, po ludzku, poczuli się potrzebni, zauważeni, wartościowi. Czasem niewiele trzeba, aby sprawić komuś wyjątkowy prezent. I zwykle nie chodzi o drogocenne perły czy luksusowy gadżet, a o wspólny czas. 

Dla bibliotekarzy było to wspaniałe doświadczenie terapeutycznego działania literatury i bezcennej roli bezpośredniego kontaktu człowieka z człowiekiem. Na pewno skorzystają z kolejnego zaproszenia, by pojawić się ponownie z książką przy boku u pensjonariuszy"Jesiennego Azylu". Zaplanowali już nawet dodatkowe atrakcje - mają w zanadrzu ćwiczenia usprawniające funkcje umysłu z zastosowaniem treningu pamięci, prostych gier słownych czy gier planszowych. Zastosujemy złotą zasadę – przyjemne z pożytecznym.

1 komentarz

  • Link do komentarza Agnieszka Szymańska wtorek, 16 kwietnia 2019 20:02 napisane przez Agnieszka Szymańska

    Życzę wam wszystkiego najlepszego, super że odwiedzacie tych cudownych ludzi cóż każdy zasługuje na odrobinę czasu mile spędzonego czasu, wyrozumienia Aguś na ciebie zawsze można liczyć pamiętam, to cudowne miejsce często tam wracam z zadumą tyle cudownych, kochanych osób odeszło, jak bardzo ich brak

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane