Jesteś tutaj:Kultura Świąteczny targ wiejski zagościł przy CKP
poniedziałek, 15 kwietnia 2019 14:22

Świąteczny targ wiejski zagościł przy CKP

 
Świąteczny targ wiejski zagościł przy CKP fot. Rafał Wichniewicz

W minioną sobotę spora grupa gnieźnian, przede wszystkim z os. Tysiąclecia i Konikowo, miała okazję skorzystać z wyjątkowej okazji, jaką był świąteczny targ lokalnych producentów.

Po raz kolejny Centrum Kultury "Scena To Dziwna" wraz ze Starostwem Powiatowym, zorganizowało Świąteczny Targ Wiejski. Od samego początku jego idee pozostają niezmienne - promocja tego, co daje nasz region, a więc pracę lokalnych producentów rolnych oraz rękodzielniczych. 

Tym targ zagościł na parkingu przy Centrum Kształcenia Praktycznego, u zbiegu ul. Słowackiego i Roosevelta, a na mieszkańców zainteresowanych zakupem czekały m.in. stoiska z warzywami oraz owocami, miodami, wyrobami cukierniczymi oraz wędlinami. Całość urozmaicali artyści z Zespołu Tańca Ludowego "Gniezno", a w przypadku zmarznięcia podczas zakupów, można było otrzymać gorący barszcz. Kolejny targ odbędzie się zapewne przed świętami pod koniec roku.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane